תגובות

טרגדיה ברכסים: ילד בן 4 וחצי נפל מחלון בבניין מגורים – בבית חולים נקבע מותו

צוותי רפואה ביצעו החייאה על ילד כבן 4 וחצי שנפל במהלך חופשה מחלון מבנה מגורים ברכסים.

בשעה 17:43 התקבל דיווח על ילד שנפל מחלון ביתו בקומה שלישית בבניין מגורים במועצה מקומית רכסים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי"ח רמב"ם ילד בן 4 וחצי במצב קשה, מורדם ומונשם. למרבה הצער, בבית חולים נקבע מותו. המשטרה פתחה בבדיקת הנסיבות.


שמו של הילד: אברהם ישעיהו גינואר, מרמת שלמה בירושלים – נכדו של ראש ישיבת חברון וחבר המועצת של דגל התורה, הרב דוד כהן.

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, בחמש השנים האחרונות (2016-2021) נהרגו 37 ילדים בנפילה מגובה.

חובש רפואת חירום רכוב על אופנוע מד"א משה גנסיא סיפר: "הגענו לבניין המגורים וראינו את הילד שוכב מחוסר הכרה לאחר שנפל מגובה של מספר מטרים. הענקנו לו במהירות טיפול רפואי מתקדם ומציל חיים ופינינו אותו לבית החולים כשהוא מורדם ומונשם במצב קשה."

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

חובשי הצלה נתנאל לוי ומוטי רוטמן סיפרו: "כשהגענו למקום הכווינו אותנו לילד כבן 4 מחוסר הכרה עם חבלת ראש לאחר שנפל מגובה של כ10 מטרים, יחד עם הפראמדיקים החלנו בפעולות החייאה מתקדמות, ולאחר שחזר הדופק הוא פונה במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם להמשך טיפול רפואי בחדר טראומה בבית החולים רמב"ם בחיפה".


אברימי בורדינאנסקי חובש באיחוד הצלה סיפר: "אחד השכנים דפק לי בבית והביא בזרועותיו ילד כבן 4 וחצי במצב אנוש. לדבריו הוא נפל מחלון דירה בגובה 8 מטרים. ביצעתי בו החייאה מוצלחת וכשחזר דופק הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים. עקב אופי האירוע פעלו במקו גם צוותי חוס"ן היחידה לעזרה ראשונה נפשי של איחוד הצלה".

באגף דוברות והסברה של איחוד הצלה קוראים וממליצים לנקוט בכללי הבטיחות והזהירות ולהתקין סורגים בחלונות בתים בהם שוהים ילדים ופעוטות.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "נפילה מגובה היא אחד הגורמים השכיחים לפניות ילדים למיון. לצערנו חלק מהמקרים מסתיימים בפגיעות קשות ועד מוות, כמו המקרה הנורא היום ברכסים. אנחנו קוראים להורים, אל תגידו לי זה לא יקרה – מקבעים בחלונות סורגים או מנגנון למניעת פתיחת החלון ומרחיקים רהיטים גבוהים מחלונות למניעת טיפוס של הילדים עליהם. במרפסת לא מאפשרים לילדים לשחק ללא השגחה. החופש הגדול בעיצומו וכבר אנחנו רואים גידול בתאונות ילדים בבית, בדרכים ובחוץ. זו אחריות כולנו להגן על בטיחות הילדים כדי למנוע את האסון הבא".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: