תגובות

עימותים עם שוטרים ביצהר – 2 תושבים נפצעו קל

שני תושבי גבעת קומי אורי בשומרון נפצעו קל באירוע אלים עם שוטרים באזור שטח צבאי סגור ביצהר.

על פי התושבים, אזרח הגיע למקום כדי לתעד את המצור המשטרתי והותקף באלימות. תושב נוסף שהגיע למקום הותקף גם.


בעקבות האירוע, הגיעו למקום עשרות תושבים מיצהר, למחות נגד המצור והאלימות.

צילום: קומי אורי.

מדוברות מג"ב נמסר: "מוקדם יותר הערב, כוחות מג"ב שהיו בפעילות אכיפת שטח צבאי סגור זיהו 2 אנשים בתוך השטח, לאחד מהם לא היה אישור לשהות בו. הלוחמים ביקשו מהבחור מספר פעמים להתפנות מהשטח תוך שהם מקריאים לו את הצו. החשוד סירב להתפנות והחל להתפרע ולהשתולל במקום, הלוחמים נאלצו להוציא אותו. הבחור השני שהיה איתו החל לקרוא למספר מתפרעים שהגיעו למקום והקיפו את הלוחמים תוך שהם משתמשים באלימות פיזית ותוקפים מספר לוחמים. לוחם אחד שהותקף וחש בסכנה זרק רימון הלם בכדי להרחיק את המתפרעים. כרגע עשרות מתיישבים נמצאים מחוץ לשטח צבאי הסגור."

עוד הוסיפו כי "לוחמי משמר הגבול פועלים בכדי לתת ביטחון ולשרת את האזרח, לא נאפשר כל פגיעה בלוחם ונפעל בנחישות נגד מפרי סדר ותוקפי שוטרים."


מהישוב יצהר נמסר: "אנו קוראים למח"ש לחקור בהקדם את הטענות הקשות לאלימות שוטרים בקומי אורי. צו האלוף שמוטל על הגבעה צריך היה להיות מוסר כבר מזמן ויפה שעה אחת קודם."

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אמר בתגובה: "אלימות המשטרה אינה פוסקת כשמדובר באנשים שאיכפת להם יישוב ארץ ישראל. ההוראה לשוטרים להתעלל בתושבים, מגיעה מגבוה. מישהו שם בצמרת גיבור על יהודים, במקום לשלוח את השוטרים ללוד, לרמלה לשכונת שמעון הצדיק, שם מכים נשים ומתעללים בילדים רק בגלל שהם יהודים עם כיפה".

ח"כ בן גביר הוסיף: "מחר אגיש שאילתה לבדוק מדוע נמצאים כוחות המשטרה במקום שאין בו כל הצדקה שיימצאו שם".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: