היערכות בישראל לפתיחת שוק הבדיקות העצמיות הביתיות

בהמשך להצהרות ראש הממשלה ושר הבריאות על קידום מואץ של כניסת הבדיקות הביתיות העצמיות, בקבוצת רימיפארם, חברת הבדיקות המהירות הנפוצה בארץ, כבר נערכים עם מספר בדיקות עצמיות, אמינות, מהירות מאושרות FDA לשימוש ביתי.

כזכור הודיע ראש הממשלה במסיבת עיתונאים בשבוע שעבר (רביעי 14.7.2021): "בימים הקרובים, משרד הבריאות יאשר למכירה בכל החנויות ערכות לבדיקה עצמית".


יו״ר הסתדרות הרוקחים בישראל אומר היום: ״כעת נותר לוודא שאכן הצהרה זו הופכת למציאות״.

סרטון על הבדיקה העצמית של קוידל:

• הבדיקה העצמית האמינה והמהירה בעולם עם תשובה תוך 10 דקות: מדובר בערכה ביתית נוחה ומדויקת לבדיקה עצמית אשר אושרה כבר במרץ 2021 על ידי ה-FDA. הבדיקה שנקראת QuickVue At-Home פותחה על ידי ענקית האיבחון האמריקאי קווידל והוגשה לאישור משרד הבריאות כבר לפני כ – 4 חודשים על ידי היבואן חברת רימיפארם אשר עומדת גם מאחורי הבדיקה הוותיקה למשטח גרון ביתי מהיר (סטראפ A) וכן מאחורי הטכנולוגיה של סופיה, בדיקת הקורונה המהירה הנפוצה בישראל ובעולם. מדובר באחת הבדיקות הביתיות האמינות, המדויקות והזולות בעולם המאפשרת לקבל תשובה תוך 10 דקות ונמכרת בכל רחבי העולם. הדיוק שלה עומד על 99.3% והיא נוחה לשימוש עם שני שלבים פשוטים בלבד.

• הבדיקה העצמית החכמה בעולם ללא מטוש: במקביל נערכת קבוצת רימיפארם להגיש השבוע לאישור משרד הבריאות בדיקה עצמית חכמה ומהפכנית ללא מטוש כלל. הבדיקה כבר אושרה על ידי ה – FDA בחודש יוני 2021 ופותחה על ידי חברת אורשור טכנולוגיות מארצות הברית. הבדיקה העצמית נקראת InteliSwab ומאפשרת לקבל תשובה תוך 30 דקות ונמכרת כבר בכל העולם. הדיוק שלה עומד על 98% והיא קלה ופשוטה לשימוש.

שגיא יניב מנהל שיווק ומכירות בקבוצת רימיפארם ציין היום כי: "אנחנו מקבלים אלפי פניות מהורים ומוסדות חינוך שמחפשים פתרונות מידיים ונגישים. זה כל כך חיוני שגם אנחנו בישראל נתקדם לדיגום עצמי, עם תשובה מיידית בזמן אמת. זה חוסך זמן קריטי להורים ובידוד מיותר לילדים. ערכות לבדיקה עצמית מחולקות ללא תשלום ביוזמת הממשלה בבתי ספר בארצות הברית, קנדה, בריטניה, גרמניה, איטליה וצרפת. הדיגום העצמי הוא גיים צ'יינג'ר, שלא מצריך איש צוות רפואי כלל ויוצר מפנה דרמטי במאזן הכוחות מול הנגיף. הבאנו ונמשיך להביא לישראל בדיקות עצמיות אמינות ומאושרות FDA לשימוש הציבור כחלק מחיי השגרה לצד הנגיף ואנחנו נערכים להפצה בכל רחבי הארץ".


דוד פפו, יו״ר הסתדרות הרוקחים בישראל הדגיש היום כי: " אנו מברכים על ההצהרות האחרונות של רה״מ ושר הבריאות על כוונתם לאפשר לרכוש בדיקות עצמיות בבתי מרקחת, בדיקות שניתן לבצע בבית בפרטיות, באופן מהיר וכך גם לקבל את התשובה בדיוק מירבי. כעת נותר לוודא שאכן הצהרה זו הופכת למציאות וכי הבדיקות יתחילו להימכר, ואזרחי ישראל יוכלו לחזור לשגרה ללא קורונה, וזאת לאחר שרק בסוף השבוע האחרון הגענו למעל 1,000 מאומתים ביום. עמיתי בכל העולם מדווחים על שימוש רציף בבדיקות עצמיות ביתיות וגם הציבור בישראל כבר משווע לפתרונות מיידים. מדובר בצורך ממשי שכבר נערכנו לקראתו בחודשים האחרונים בכל בתי המרקחת".

הבדיקות מאושרות FDA ומיועדות לשימוש על ידי מבוגרים וילדים וכן בעלות יכולת לזהות גם את הווריאנטים והזנים המדאיגים של הנגיף שהתפתחו לאחרונה. הן עתידות להימכר בבתי מרקחת, רשתות פארם ובהמשך במקומות נוספים בהתאם לאישור משרד הבריאות. מחירן יהיה חסכוני במיוחד והם יוצעו לציבור בערכות לשימוש אישי עם שתי בדיקות, ערכות משפחתיות של 5 בדיקות וכן ערכות קבוצתיות ומוסדיות של 25 בדיקות ומעלה.

חברת רימיפארם היבואנית פועלת בישראל כבר עשרות שנים בתחום הדיאגנוסטיקה המתקדמת ומתמחה במכשירים מהירים ובדיקות מיידיות לשימוש צוותים רפואיים ושימוש עצמי. לחברה ותק וניסיון רב בסמוך לנקודת הטיפול (POCT) וכן שיתוף פעולה נרחב עם קופות החולים ומשרד הבריאות לקידום תחום האיבחון במרפאת הרופא ובבית המטופל.קרדיט צילומים: קבוצת רימיפארם.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: