חיסול בתל אביב: ראש ארגון פשע נורה למוות בדרום העיר

בשעה 20:23 התקבל דיווח על גבר שנפצע מירי ברחוב גרינבוים בתל אביב. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי ולאחר ביצוע פעולות החייאה קבעו את מותו של גבר בן 55 עם פציעות חודרות.

כוחות משטרה שהגיעו למקום פתחו בחקירת נסיבות האירוע, כאשר הגבר שחוסל הוא, עיזאת חאמד, ראש ארגון פשע מיפו, המוכר למשטרה. יש חשש לאירועי נקמה.


במהלך 30 שנה האחרונות נרצחו יותר מעשרה בני אדם על רקע סכסוך משפחתי, ביניהם ארבעה מאחיו של חאמד. בתחילת שנות ה־90 נעצר חאמד באשמת ניסיון רצח ונידון ל־12 שנות מאסר, אותם סיים לרצות בשנת 2004.

בראשית 2006 נעצר חאמד יחד עם ארבעה אנשים הנחשבים לחברי ארגון הפשיעה שלו, באשמת סחיטה, איומים, ניסיון רצח ורצח של חאמד דקה, רצח שבוצע בעקבות ניסיון חטיפה שהסתבך, בעקבות סכסוך עסקי בין בעל מסעדה ביפו וסוחר דגים מעזה. עם זאת, בשל סירוב הפרקליטות לחשוף את מקורותיה המודיעינים, נערכה עם חאמד ואנשיו עסקת טיעון במסגרתה הורשע חאמד רק בחטיפה, ונידון לשלוש שנות מאסר.

בראשית 2011 נעצר חאמד שוב באשמת סחיטת דמי חסות רחבת היקף, ניסיונות רצח והטמנת מטעני חבלה, וזאת כחלק מגל מעצרים של עשרות חשודים במעשי פשיעה.

החובשים של מד"א יוסף ששון וכפיר ורסאנו סיפרו: "הפצוע שכב על הכביש כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפציעות מדממות בגופו. ביצענו בדיקות רפואיות והענקנו לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים וביצוע פעולות החייאה אבל הפציעה שלו הייתה אנושה ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו."


צילום: דוברות איחוד הצלה.

יניב אביוב חובש באיחוד הצלה מסר: "מדובר בגבר כבן 30 שאותר ע"י עוברי אורח מוטל בכביש כשהוא ללא רוח חיים. לאחר ניסיונות החייאה בזירה צוות טיפול נמרץ נאלץ לקבוע את מותו עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל".

בעקבות הרצח עמותת יוזמות אברהם מעדכנת:

■ מתחילת השנה קיפחו את חייהם 58 ערבים בישראל בנסיבות הקשורות לאלימות ופשיעה, מהם 49 אזרחים ו-9 שאינם אזרחים.

■ 5 אזרחים ערבים נהרגו בידי כוחות משטרה.

■ מבין כלל ההרוגים, 9 הן נשים.

■ ב-47 מהמקרים, הרצח נעשה באמצעות כלי ירייה.

■ 29 מההרוגים היו עד גיל 30.

צילום: דוברות מד"א.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: