במבצע לילי: צה"ל עצר את המחבל שאיים לפגוע ביוסי דגן

במבצע לילי עצר כוח סיירת צנחנים את פעיל הפח"ע עצאם חמאיל בכפר ביתא בשומרון, אשר חשוד כי איים לפגוע בראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

חמאיל, אשר נעצר בעבר בחשד למעורבות בפח"ע, נחקר כעת במשטרה בחשד כאמור לאיומים בפגיעה בדגן וזאת על רקע לאומני, ובעקבות פעילותו של דגן להכשרת היישוב אביתר, ולקידום הסדרת היישוב וההתיישבות במקום.


דגן הגיב למעצר "אני מודה לכוחות הביטחון, למשטרת ישראל, לחטיבת שומרון ולחיילי סיירת צנחנים על הפעילות המהירה. אמשיך לפעול ללא מורא וללא פחד למען חיזוק והרחבת ההתיישבות בשומרון, אני לא שונה מכל אזרח אחר במדינה, כולנו מבינים את חשיבות האדירה של המעשה הציוני שאנחנו עושים כאן, אביתר בע"ה יהיה ישוב מן המניין בשומרון, וזאת על אפם וחמתם של כל שונאי ישראל. אנחנו ננצח אותם, עם ישראל יתגבר על אויביו".

נזכיר כי אתמול פורסם כי ראש אגף המבצעים במשטרה תת ניצב מוריס חן הציג בכנס כי דגן, הוא ראש הרשות המאויים ביותר בישראל. וזאת בעקבות איומים ומידע שהתקבל על גורמים פלסטינים המבקשים לפגוע בו. בנוסף אליו מאויימים ראש עיריית ירושלים וראש עיריית לוד.בעקבות הדברים הוצמדה לדגן אבטחה של 24 שעות, הן בביתו והן בצמוד אליו.

האיומים כלפי דגן התגברו, בעקבות המהלך להסדרת הישוב אביתר והסכם הפשרה בין הממשלה לתושבי אביתר והמועצה האזורית שומרון, שיביא להקמת ישיבה והתיישבות במקום. ע"פ ההסדר שנחתם בין הממשלה לתושבי אביתר והמועצה האזורית שומרון, בהובלת רב השומרון הרב אליקים לבנון, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ותנועת נחלה ואנשי אביתר, סוכם בין השאר כי המשפחות יירדו מהשטח, הבתים יישארו על תילם, ואת התושבים תחליף פלוגת חיילים במקום. במקביל יתקיים סקר קרקעות מהיר ולאחר הכרזה על אדמות מדינה תקום במקום ישיבה ולאחר מכן התיישבות. בימים אלו החל המנהל האזרחי לקיים סקר קרקעות בישוב אביתר, כדי שבסיומו יהיה ניתן להכריז על המקום כאדמת מדינה לקראת התיישבות.

(צילום: רועי חדי)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: