תגובות

מחסן אמל"ח במרחק 25 מטרים מבית ספר: כך משתמש חיזבאללה בנכסים אזרחיים לפעילות צבאית

באופן עקבי ארגון חיזבאללה משתמש כטקטיקה מבצעית בנכסים אזרחיים לפעילות צבאית. אחת מאלפי המטרות הקיימות בפיקוד הצפון היא מחסן המכיל אמל"ח – שהוקם בלב האוכלוסייה האזרחית בלבנון.

חיזבאללה התכוון להשתמש בו כנגד לוחמי צה"ל ואזרחי מדינת ישראל.


המטרה נמצאת כ-25 מטרים מבית הספר הרשמי של כפר 'עבא', בבירת מחוז נבטיה. קרבת האמל"ח לבית הספר מסכנת יותר מ-300 תלמידים חפים מפשע.

כמו המטרה הזו, ישנן אלפי מטרות דומות של חיזבאללה שמסכנות את אזרחי לבנון – אבל צה"ל ופיקוד הצפון ינקטו בכלל האמצעים על מנת לצמצם פגיעה באזרחים, ועם זאת, צה״ל לא יהסס לפגוע במטרות פעילות.

המטרה בחשיפה, היא להפנות את אור הזרקורים לעבר ארגון הטרור חיזבאללה, ואת סכנתו לא רק עבור מדינת ישראל, אלא גם עבור אזרחי לבנון.

כידוע, המצב הכלכלי בלבנון בשפל, כמו"כ מצב התחלואה בקורונה גבוה, אחוזי האבטלה גבוהים מתמיד, האסון בנמל ביירות טרם נשכח, ארגון הטרור חיזבאללה לא ישמח ששמו יעלה לכותרות כעת, וינסה לעשות הכל בשביל לנקות את שמו, ולהוריד את העניין מסדר היום, לפני שהכאוס במדינה יופנה לעברו.


בפעם האחרונה בה צה"ל הפליל מבנה בו ארגון הטרור חיזבאללה ייצר אמל"ח מדויק, הוזמנו כלי התקשורת הזרה והלבנונית לסייר במקום, ולראות שמדובר ב'מפעל תמים', למרות פינוי חלק מהמפעל, ואי חשיפת קומת המרתף, ניתן היה לזהות בשידורים החיים מהמפעל מכונות ששימשו לייצור טילים מדויקים, האם גם הפעם ארגון הטרור חיזבאללה יפנה את המחסן, ויזמין כלי תקשורת לסקר? שעות יגידו.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: