תגובות

קבינט הקורונה החליט: סמכויות וניהול האכיפה יעברו למשרד לביטחון הפנים

קבינט הקורונה קיבל הערב (שלישי 13/07) החלטה להעביר את סמכויות אכיפת הקורונה למשרד לבטחון הפנים.

במסגרת העברת הסמכויות יקבל המשרד לביטחון הפנים את הסמכויות לצד האחריות על תקצוב, הסברה והקצאת משאבים שונים. בין היתר, במשרד לביטחון הפנים מתכוונים להקים יחידת מטה קורונה שתרכז לראשונה נתוני אכיפה מכל הארץ ותתאם בין גופי הפיקוח השונים.


לרשות המשרד לביטחון הפנים יעמדו שוטרי משטרת ישראל, פקחי רשויות מקומיות ופקחים נוספים.

השר לביטחון הפנים עמר בר לב: "אני מודה לרה"מ בנט ולחברי קבינט הקורונה, שהעבירו את סמכויות האכיפה לידי המשרד לביטחון הפנים והמשטרה. זהו צעד ראוי ונכון על מנת לקדם אכיפה יעילה של ההפרות במרחב הציבורי, הפרת בידודים ואכיפה תקינה של הנחיות הקורונה. מנכ"ל המשרד, תומר לוטן, הוא אדם בעל ידע רב בנושא בלימת התפשטות מגפת הקורונה במדינה, אינטגרציה בין מערכות ואכיפה יעילה ומדויקת – המהלכים שנבסס יחדיו יתבססו על איכות הפעלת כוחות הפיקוח ולא על כמות. הסמכת המשרד לביטחון הפנים לביצוע משימה זוּ היא צעד מתבקש. אני מברך את חיים ביבס, יו״ר מרכז השלטון המקומי, שיצטרף למאמץ בהובלת משרד הביטחון הפנים שיכלול גם 1,600 פקחים עירוניים שירתמו לסיוע באכיפת עטיית מסיכות במרחב הציבורי״.

תומר לוטן, מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים
הוסיף: ״כוונתנו לייצר תכנית ,שיטת פעולה ועבודה אינטגרטיבית עם משרדי הממשלה והרשויות המקומיות כדי לייצר שינוי בכל מה שנוגע לאכיפה. השינוי לא קורה כבמטה קסם אלא תהליך סדור ומורכב שמטרתו להוות מכפיל כוח משמעותי לכוחות האכיפה בשטח״.

(קרדיט צילום: דוברות המשטרה)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: