תגובות

הטרור בירושלים: ‏נעצרו שני קטינים ערבים שיידו אבנים על רכבו של הרב שמואל אליהו

בתחילת השבוע (ראשון) בשעת ערב הושלכו אבנים לעבר כלי רכב בדרך הזיתים שבמזרח ירושלים,רכבו של הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת, ניזוק ונהגו נפצע קל.

הרב שמואל אליהו מספר על האירוע.


המשפטרה פעלה בנחישות לאתר את החשודים במעשה ולפני זמן קצר נעצרו שני קטינים בגילאי 16 תושבי א-טור שבמזרח ירושלים בחשד למעורבותם באירוע. השניים הועברו לחקירה בתחנת המשטרה.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל תמשיך לפעול לשמירת הסדר הציבורי וביטחון תושבי העיר ירושלים והבאים בשעריה ותמצה את הדין עם אותם אלו הבוחרים לסכן את הציבור במעשיהם."

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר אמר אחרי התקיפה: "טרור האבנים גרם הפעם לפציעה, אבל שלא נטעה אבן מסוגלת להרוג וצריכים להתייחס לזה בהתאם, להגביר את האכיפה ולהחמיר בענישה. במעלה הזיתים זו אינה הפעם הראשונה שרוגמים יהודים באבנים ואסור לנו לעבור על כך בשתיקה".

בן גביר הוסיף: "פניתי למפכ"ל המשטרה וצירפתי דו"ח אירועי טרור לטיפול המשטרה. אמשיך לעקוב אחרי האכיפה במקום ולהיאבק להגברת הביטחון האישי של המבקרים".


ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) הזכיר בנאום בכנסת על רגימתו באבנים של הגר״ש אליהו שליט״א רבה של צפת: ״הבוקר בירך ברכת הגומל הרה״ג הרב שמואל אליהו שליט״א רבה של העיר צפת – לרגל הצלתו מידי פורעים ערביים שזרקו אבן על שמשת חלונו, שאלמלא היתה השמשה משוריינת לא בטוח שזה היה מסתיים בנס של קבלת חייו במתנה.

המצב הביטחוני מתחיל בחודש האחרון שוב להיות מעורער, המצב בו יהודי צריך לחשוש בהליכתו או בנסיעתו בתוך לב ליבה של ארץ ישראל, זה דבר חמור במיוחד!

מצופה שראשית יהיה מצעד גינויים מצב קברניטי השלטון, הרי בטוחני שאם היה מדובר באישיות מעולם התרבות או איש דת שאינו יהודי – היו כולם נזעקים ומגנים ולא הייתה שתיקה אילמת שמעלה תמיהה גדולה בעיקר על היושבים בבית הזה. הגאון הרב שמואל אליהו רבה של העיר צפת ובנו של הרב הראשי לשעבר הגאון הרב מרדכי אליהו זצ״ל שפועל למען עולם התורה וההלכה האם דמו לא חשוב בעיני איש חלילה?

אני מצפה מהשר לביטחון פנים עומר בר לב שיפעל במהירות לבדיקה מדוקדקת מי הם המפגעים והמחבלים ברב שליט״א ולהביא אותם אחר סוגר ובריח. זה אמור להיות כלפי כל יהודי שיותקף ע״י פורעים ערבים, דם יהודי אינו הפקר!

והייתי אולי מוסיף לאור הידידות המופגנת בין הח״כים הערביים עם הממשלה החדשה שמעניקה להם תנאים מופלגים של למעלה מ-52 מיליארד שקל שיפעלו יחד לאתר את אותם מפגעים ברב ויפעלו להורדת האלימות מצד החברה הערבית כלפי היהודים.

מצפה גם ממך היושב כעת בראש ח״כ מנסור עבאס לגנות את המקרה הזה ולפעול למיגור תופעת האלימות״.

נ.ב. לאחר מכן ח״כ מנסור עבאס גינה את התקיפה.

רה"ע צפת, שוקי אוחנה אמר: "בושה שבעיר הבירה של ישראל מתבצע ניסיון פיגוע ברב הראשי לצפת. לא מדובר במקריות- לאחר שהרב זוהה, על רכבו הושלכו אבנים. מאחר שלא מדובר בסוכריות, אלא באבנים המשמשות ככלי רצח לכל דבר, אני מצפה מזרועות הביטחון לטפל באירוע במלוא החומרה, לתפוס את המחבלים ולמצות עימם את הדין. בשמי ובשם תושבי צפת אנו שמחים כי רב העיר יצא ללא פגע ומאחלים לנהגו שנפצע קלות, בריאות איתנה".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: