תגובות

תיעוד: ביתו של המחבל שרצח את יהודה גואטה הי״ד בצומת תפוח נהרס הלילה

למרות לחץ עצום של השמאל הקיצוני כולל שני עתירות לבגץ ושני צווי ביניים דחופים: כוחות צה"ל הרסו הלילה (ד') את ביתו של המחבל מונתצר שלבי בכפר 'תורמוסעיא' שבמרחב החטיבה המרחבית "בנימין״.

רגע הריסת הבית.


המחבל ביצע את פיגוע הירי ב-2 במאי 2021 בצומת תפוח, בו נרצח יהודה גואטה ז"ל ונפצעו שני אזרחים ישראלים נוספים.

ההריסה בוצעה לאחר שנדחתה עתירת משפחת המחבל לבג"ץ ב-ׁ23 ביוני 2021.

במהלך הפעילות התפתחו הפרות סדר אלימות בהשתתפות כ-200 פלסטינים שיידו אבנים וירו זיקוקים לעבר הלוחמים, שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

משפחת גואטה נמסר: "משפחת גואטה ומחלקת נפגעי איבה של ארגון חוננו מברכים את כוחות הביטחון, צה"ל ושב"כ וכן את מחלקת בג"ץ והשופטים אשר עמדו מול ארגוני השמאל אשר עשו כל שלאל ידם כדי לפגוע ביכולת ההרתעה של צה"ל.

ארגונים אלו לא בחלו בשום אמצעי, החל מעתירות אוטומטיות מצד המחבלים נגד צה"ל בניצוחה של עו"ד לאה צמל, וכלה בניסיון להפעיל את ארצות הברית נגד ביטחונה של ישראל. אין ספק שעמידתן של מערכת הביטחון ומערכת המשפט מול ניסיונות אלו מחזקת את יכולת ההרתעה כלפי מחבלים פוטנציאליים ומגבירה את ביטחון אזרחי ישראל."


אלון שוורצר ראש אגף מדיניות בתנועת "אם תרצו" מסר כי "הריסת בית המחבל היא צעד הכרחי כחלק מחבילת ההרתעה הנדרשת לצמצום פיגועי טרור. אנו מחזקים את כוחות הביטחון שביצעו את ההריסה וקוראים לממשלת ישראל להורות בפעם הבאה להרוס את בתי המחבלים עוד טרם יוגשו עתירות בנושא ואם יש צורך לאפשר זכות עתירה בדיעבד. במקביל על הממשלה לפעול נגד המימון הממשלתי הזר לארגונים השתולים כמו המוקד להגנת הפרט שמגישים עתירות סדרתיות נגד מדיניות הביטחון של ישראל, דוחים או מביאים לביטול את צעדי ההרתעה ובכך פוגעים הלכה למעשה במאבק בטרור".

מארגון בצלמו שמוביל את המאבק למען הרס בתי מחבלים נמסר: "הרס בית מחבל זהו מעשה של זכויות אדם. אנחנו מברכים את ראש הממשלה שלא נכנע ללחץ הבינלאומי ואישר באופן מלא את ההרס. אנחנו קוראים לראש הממשלה להמשיך לקדם מדיניות זו ולהורות על הרס בתי הפלסטינים שרצחו את יגאל יהושע. אנחנו נמשיך לוודא שהמאבק בטרור ימשך במלא העוז והעוצמה."

‏שגרירות ארה"ב בישראל יצאו בהודעת גינוי אחרי הריסת הבית: "קריטי שכל הצדדים ימנעו מצעדים חד צדדיים המחמירים את המצב – אין להרוס ביתה של משפחה שלמה בגין מעשיו של אדם אחד".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: