תגובות

הקטל בכבישים: ‏נהג רכב בן 50 נהרג בתאונה בכביש 90 סמוך לצומת עין יהב

בשעה 16:46 התקבל דיווח על ת.ד בין משאית לרכב בכביש 90 סמוך לצומת עין יהב. חובשים ופראמדיקים של מד"א מדווחים על גבר בשנות ה-50 ללא סימני חיים וקובעים את מותו ומעניקים טיפול רפואי לנהג המשאית במצב קל.

לוחמי האש ביצעו פעולות חילוץ מורכבות באמצעות כלים הידראוליים יעודיים בכדי לחלץ יחד עם צוות של זק"א את הלכוד אשר גורמי הרפואה במקום קבעו את מותו. במקביל הצוותים מטפלים בתרחיש נוסף בזירה של דליפת סולר כתוצאה מפגיעה במיכל סולר של המשאית.


צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל מחוז דרום.


קב"ט מועצה אזורית הערבה התיכונה אורי לב, מוסר כי כביש 90 נחסם לתנועה עקב התאונה.

פראמדיק מד"א דן אביבי סיפר: "הגענו למקום וראינו שמדובר בתאונה קשה מאוד. המשאית הייתה בצד הכביש, מספר מטרים מהרכב שהיה בצמוד למעקה הבטיחות כשהוא מעוך לחלוטין בחלקו הקדמי, ובתוכו נלכד הנהג כשהוא מחוסר הכרה ועם פגיעה רב מערכתית קשה מאוד. ביצענו בו בדיקות רפואיות ולצערנו נאלצנו לקבוע את מותו במקום. נהג המשאית טופל במקום ופונה לבית החולים סורוקה כשמצבו קל."

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה מאיר צור אומר:" "למרות פניותינו הרבות, לאורך השנים, ודו"וחת רישמיים רבים, כולל דוח מבקר המדינה על ההכרח בהרחבת כביש 90 המסוכן, לצערנו, טרם אושר תקציב ממשלתי,להרחבת הכביש האדום, ששוב גובה קורבנות. סגירת שדה התעופה באילת ואי השלמת קו רכבת מסע, שלא בוצע, מביאים לעומס נוסף לזה הקיים, של רכבים פרטיים ומשאיות על כביש 90. אני מצפה מהממשלה החדשה לטפל בדחיפות בנושא, טרם אסונות נוספים ומחיר כבד בחיי אדם, כפי ששוב אירע היום. זהו מצב בלתי נסבל וחובה בטיפול מיידי ודחוף."

צילום ממקום התאונה – אורי לב, קב"ט מועצה אזורית הערבה התיכונה.

בועז איגרא וצבי פישר מתנדבי זק״א שטיפלו בזירה: ״מדובר בתאונה קשה עם מעורבות משאית ורכב פרטי, כשהגענו למקום ראינו את הרכב הפרטי מרוסק לגמרי בחלקו הקדמי, הנהג בשנות ה50 לחייו נלכד ברכב וסבל מפגיעה רב מערכתית, בסיוע צוותי הכיבוי חילצנו את הנהג כשהוא ללא רוח חיים, פראמדיק מד״א נאלץ לאשר את מותו במקום. מתנדבי זק״א צוות מצפה רמון טיפלו במשך שעות בכבוד המת בזירה הקשה.״

צילום: דוברות זק״א.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: