תגובות

ליברמן נגד החרדים: ‏שר האוצר החליט לבטל סבסוד גנים לילדי אברכים

על מנת לעודד השתלבות בשוק התעסוקה, הודיע היום שר האוצר, אביגדור ליברמן, על שינוי תנאי הזכאות לסבסוד מעונות יום כך שעל מנת להיות זכאי לסבסוד ממשלתי לשכר הלימוד במעונות יום (בעלי סמל), יצטרך בן הזוג לעבוד בהיקף משרה של לפחות 24 שעות שבועיות. תנאי זה קיים כבר היום לגבי אימו של הפעוט.

בנוסף הוחלט לאפשר קבלת סבסוד במקרים בהם בן הזוג רוכש השכלה או כישורים שיאפשרו בעתיד השתלבות בשוק העבודה.


כללי הזכאות הרגילים יישארו כלשונם (זכאות לפי מבחן הכנסה לנפש, זכאות להורים יחידנים וכו').

ככל שההורים ישתלבו בשוק העבודה במהלך שנת הלימודים הם יוכלו לקבל סבסוד החל מיום תחילת העבודה.

הכללים החדשים יחולו החל משנת הלימודים הקרובה תשפ"ב.

שר האוצר, אביגדור ליברמן: "ההחלטה שאני מביא היום היא צעד חשוב מאוד שמשנה את סדרי העדיפויות במדינה ושמה בראש את אלו שעובדים ומשלמים מיסים. המנגנון הנוכחי פוגע בהורים עובדים ומתעדף את אלו שאינם ולכן השינוי מתבקש. אמשיך להוביל מהלכים שיבטלו תמריצים שלילים להשתלבות בשוק העבודה".

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני בתגובה לגזירת המעונות של ליברמן:: "הקריטריון שקבע ליברמן הרשע ימנע מאישה עובדת שבעלה לומד תורה את הסיבסוד לילד במעון ויפגע פגיעה כלכלית קשה במשפחות אלו. אנחנו ממתינים לבנט שאמר שלא יתן לפגוע בציבור החרדי והפגיעה הראשונה והקשה שנחתמה על ידי ליברמן הרשע מגיעה לעולם נגד הציבור החרדי, הנשים העובדות ולומדי התורה."


יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי: "ההחלטה הראשונה של שר האוצר הינה פגיעה בחרדים, ליברמן בצעד דורסני ומרושע החליט לפגוע במשפחות ברוכות ילדים רק בשל היותן חרדים. בנט וסער שהבטיחו 'לדאוג לחרדים' הקימו ממשלת שנאה שחרתה על דגלה את הפגיעה בעולם התורה".

ח"כ ינון אזולאי (ש"ס) בתגובה לגזרת המעונות של ליברמן: "החלטת שר האוצר ליברמן לקצץ את הסיבסוד למעונות היום לעשרות אלפי משפחות מרושעת ואכזרית. לליברמן עצמו אין לי טענות, מדובר באיש רע שונא דת ושונא חלשים, שמנסה לבצע את מה שהבטיח לנסות לזרוק אותנו למזבלה. אני רק תוהה איפה החברים שלו לממשלה, איפה בנט ושקד שהבטיחו שלא יתנו לפגוע בציבור החרדי, לפגוע בלחם ובחלב של הילדים הקטנים, אין לכם בושה? במה הם חטאו? בגלל שהם לא בקואליציית הקומבינה הזו? יש לי חדשות בשבילכם, אף אברך בן תורה שיושב ולומד יומם ולילה מתוך הדחק לא יעזוב את מקור מים חיים בגלל קיצוץ כזה או אחר. אברכים מוותרים על רמת חיים גבוהה, תפנוקים ושפע כדי ללמוד תורה והם ימשיכו לנהוג כך. לא תכניעו אותנו, נילחם עד חורמה שממשלת השנאה הזו תעבור מן הארץ".

ח"כ הרב ישראל אייכלר על גזירת ליברמן: "שר האוצר מנהל מלחמה נגד אימהות חרדיות וילדיהן. כך החלה הדרך למריצות החרדים אל המזבלה. הוא יצא לקרב נגד אימהות חרדיות שחטאן היחיד הוא שהן אמהות ברוכות ילדים. ליברמן אומר שהוא רוצה שאברכים הכולל יצאו למעגל העבודה. כבר אמרו לפניו ש"היהודים טפילים" ו"פן ירבה". והאמת היא שהוא רוצה להרעיב אימהות וילדים, על ידי התייקרות מחירי המעונות עד לרמה שלא ישתלם להן לצאת לעבוד. ליברמן שונא חרדים וותיק, ואין לנו ציפיות ממנו. אבל האשמה רובצת על ראש הממשלה ועל כל השותפים לממשלת הזדון. יש להם אחריות קולקטיבית במלחמה הזאת. כולם ייזכרו לדראון כלוחמי צבא ההתנגדות, ללומדי התורה ולמשפחות החרדיות."

ח״כ יעקב ליצמן: "ליברמן מיישם בפועל את מדיניות ״פן ירבה״ של ממשלת הזדון בראשות בנט-לפיד, נגד החרדים ומסורת ישראל. מדובר בפגיעה ישירה ומכוונת נגד משפחות חרדיות, מתוך סלידה ושנאה כלפי ציבור האברכים ומשפחות ברוכות הילדים. זהו חלק ממדיניות הממשלה הרפורמית שמנהלת מאבק כלפי כל הקדוש והיקר לנו, בתיאום מושלם למסרי ההסתה הפרועה, שמוביל ליברמן בשנים האחרונות. נוכחנו לראות כי בנט, שקד וסער שהבטיחו ״לאזן״ את איווט, אינם רלוונטים כלל ושותפים מלאים לרדיפת המשפחות החרדיות."

ח"כ מאיר פרוש: "ליברמן אינו שונא החרדים הראשון. שנאתו לחרדים בהתנכלותו לילדיהם הקטנים בגלל מחלוקות פוליטיות נובעת מהיותו פוליטיקאי מפוטם שקיבל חינוך במדינה קומוניסטית עם הרבה שנאה לדת. הציבור החרדי לא יירתע מליברמן שעם שנאתו לדת הוא מבקש לקטוע את ההתפתחות הדמוגרפית של החרדים שממשיכים את המסורת היהודית מאז הרדיפות של פרעה במצרים״.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ': "תורת ישראל היא זכות קיומנו כאן. הרעבת ילדי האברכים זו בושה ועוד אות קלון לממשלה הרעה הזאת. תתביישו לכם."

ח"כ איתמר בן גביר: "הגזענות של ליברמן מוציאה אותו מדעתו. החלטתו האטומה של ליברמן בגיבוי בנט שקד, לפגוע בציבור החרדי, פוגעת קודם כל בילדים עצמם וחבל שליברמן לא מבין זאת".

בן גביר הוסיף: "אם לשר האוצר חסר כסף בקופת המדינה, שיבקש ממועצת השורא שתקצה לו חלק מתקציב ה- 53 מיליארד שקל שהעניקה הממשלה לאחים המוסלמים".

יו"ר סיעת הליכוד ומרכז האופוזיציה, ח"כ יריב לוין: "החלטתו השערורייתית של שר האוצר אביגדור ליברמן, לבטל את סבסוד מעונות היום לתלמידי ישיבה, היא רוע בהתגלמותו. זו פגיעה מכוונת בציבור עני שנעשית בדרך נוראה של פגיעה בילדים כדי להזיק להוריהם. החלטת ממשלת השנאה נעשית בשעה שליברמן מחלק עשרות מיליארדי שקלים לטובת אינטרסים פוליטיים של אנשי התנועה האיסלאמית. גוש הימין חזק ומאוחד. אנו נמשיך לפעול ביחד להפלת ממשלת השנאה הרעה הזו."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: