תגובות

נתניהו: "בנט ושקד אומרים לנו 'תעזרו לנו לאכול את הדייסה שבישלנו בעצמנו'"

מליאת הכנסת דחתה את כל הצעות הליכוד שהגישו סיעות האופוזיציה.

ההצעה "החוק הנורבגי המושחת והמופקר של ממשלת השנאה וההונאה" (הליכוד בהנהגת בנימין נתניהו לראשות הממשלה) נדחתה ברוב של 52 תומכים מול 59 מתנגדים ונמנע אחד.


ההצעה "ממשלת העקירה" (התאחדות הספרדים שומרי תורה תנועתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל ויהדות התורה והשבת אגודת ישראל – דגל התורה) נדחתה ברוב של 52 תומכים מול 59 מתנגדים ו-6 נמנעים.

ההצעה "מאמצי הממשלה להעביר את החוק לפירוק משפחות לאחר שלושה שבועות של מדיניות גזענית והעמקת הכיבוש ואי-השוויון" (הרשימה המשותפת (חד"ש, תע"ל, בל"ד) נדחתה ברוב של 10 תומכים מול 58 מתנגדים ושני נמנעים.

ראש האופוזיציה נתניהו במליאת הכנסת לפני זמן קצר: "בנט ושקד אומרים שהם הקימו ״ממשלה ציונית״, ממשלה שהיא ״10 מעלות ימינה״ יותר ממשלות אחרות – אבל הם לא מסוגלים להעביר החלטה פשוטה כל כך, כי הם תלויים בגורמים אנטי-ציוניים שמתנגדים לישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

צילום: דודי בן חמו – חדשות כל העולם.

הם פונים אלינו אחרי שהם בישלו את הדייסה הזאת ואומרים לנו: ״תעזרו לנו לאכול את הדייסה שבישלנו בעצמנו״.


הם אומרים – ״גלו אחריות״. איפה האחריות שלכם כשהקמתם ממשלה כזו? הקמתם ממשלה שלראשונה בתולדות ישראל תלויה בגורמים אנטי-ציוניים! בן גוריון לא עשה את זה, משה שרת לא עשה את זה, יצחק רבין לא עשה את זה, אהוד אולמרט לא עשה את זה – אבל אתם עשיתם את זה!

הדבר האחראי והנכון לעשות הוא להעביר את חוק יסוד ההגירה עוד היום בקריאה טרומית, לדחות את הוראת השעה בחודשיים, ונביא פתרון לבעיה. זה הדבר האחראי לעשות."

בסיכום הדיון אמרה שרת הפנים: "בתקופה האחרונה אנחנו רואים כאן בכנסת ישראל פיצול, לא של תפקיד היועמ"ש אלא פיצול של תפקיד יו"ר האופוזיציה. נתניהו א' מבקש להיזכר כשומר ביטחון ישראל, נתניהו ב' פועל ללא הרף לסכל ניסיון של ממשלת ישראל להגן על ביטחון ישראל. הוא אמר רק כרגע שיותר חשוב להפיל את הממשלה משהו להעביר את חוק האזרחות. נתניהו א' הביא לאישור ממשלותיו וכנסות ישראל השונות את את חוק האזרחות והכניסה לישראל מזה 12 שנים רצופות, נתניהו ב' החליט שמדובר בחוק שיש להתנגד אליו בכל תוקף. נתניהו א' ביקש משרי ממשלתו לפני פחות מחודש ימים את הארכת תוקף החוק ולהביאו לאישור הכנסת, אני חוזרת, לא לפני שנה, לפני פחות מחודש ימים, נתניהו ב' מוביל את חברי הליכוד ושאר חברי האופוזיציה להתנגדות לאותה הצעה בדיוק שאישרו כשהיו שרי ממשלת ישראל."

ח"כ איימן עודה הציג את ההצעה של הרשימה המשותפת ופנה לשרת הפנים: "שרת הפנים איילת שקד אני רוצה להגיד לך שאני לא תולה תקווה בך, את גזענית, את בנויה בצורה הזו. במדינת ישראל לא אומרים שצריך לבטל את חוק השבות בגלל שיש טרוריסטים יהודים. לדעתי צריך לבטל אותו ממניע אחר לגמרי. שצריך להסדיר את כל החוקים לטובת כלל האזרחים. אבל במדינת ישראל הטיעון הביטחוני בשביל לבטל חוק זה רק כשהוא נוגע לאזרחים הערבים. כי הפילוסופיה של הקמת המדינה זה ליהודים ועל חשבון האזרחים הערבים. זו האידאולוגיה הגזענית ששלטת במדינה הזו."

שרת הפנים איילת שקד השיבה: "אחמד טיבי ואיימן עודה טוענים שמדובר בחוק גזעני ואנטי אנושי המונע איחוד משפחות, ואני אומרת הפוך. החוק הזה הוא חוק חיוני שבא לעולם בגלל דם יהודי שנשפך על ידי מרצחים ארורים שנכנסו למדינת ישראל באמצעות נישואין. מאות מחבלים שקיבלו את מעמדם מכוח נישואים הם ההוכחה הניצחת לחשיבותו הביטחוני של החוק."

צילום תמונה: נועם מושקוביץ – דוברות הכנסת.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: