‏אריה שיף שהרגיש סכנת חיים וירה בערבי – הורשע בהמתה בקלות דעת

בית המשפט המחוזי בב"ש הרשיע היום את אריה שיף בהמתה בקלות דעת של מחמד אלאטראש ז"ל, ליד ביתו של הנאשם בערד בנובמבר 2020. הנאשם הורשע, על סמך הודאתו, בעובדות המלאות של כתב האישום שהוגש נגדו ובעבירה המקורית שיוחסה לו בכתב האישום, וזאת לאחר הליך גישור שהתקיים בפני כב' נשיאת בית המשפט המחוזי ב"ש רויטל יפה- כץ.

על פי כתב האישום, בחצות הליל שבין 28.11.2020 ליום 29.11.2020, גרם הנאשם בקלות דעת למותו של מחמד אלאטראש ז"ל, שפרץ לרכבו על מנת לגנבו, בכך שירה מנשקו האישי לאיזור בו ישב הנאשם ברכב. כזכור, כתב האישום הוגש לאחר שפרקליט מחוז דרום (פלילי), אלון אלטמן, על דעת המשנה לפרקליט המדינה, שלמה (מומי) למברגר, דחה את כל טענותיו של אריה שיף בשימוע, לרבות טענת ההגנה העצמית.

הנאשם הודה במסגרת ההסדר, כי מעשיו לא היו דרושים באופן מיידי כדי להדוף את כניסתם של הפורצים לקרוואן, ובכך לא עומד לזכותו הסייג לאחריות פלילית של הגנת בית מגורים, בית עסק ומשק חקלאי מגודר, כפי שקובע החוק. בין הצדדים הוסכם, כי הנאשם פעל תוך קרבה לסייג, שכן כאשר יצא מהקרוואן, סבר כי בכוונתם של מי מהפורצים להיכנס לקרוון שהיה צמוד לרכב ואשר שימש למגורי הנאשם ואישתו באותה העת, בכדי לבצע עבירה.

על פי ההסדר, אין הסכמה לעניין העונש והצדדים יטענו באופן חופשי, למעט ההגבלה כי ההגנה לא תהיה רשאית לטעון לאי הרשעת הנאשם.
ההסדר נערך על דעתה ובהסכמתה של משפחת המנוח.

מהועד להצלת הנגב המלווה ע"י תנועת "אם תרצו" נמסר בעקבות הרשעתו: "מדובר במקרה הזוי בו הקורבנות הופכים לאשמים. מדינת ישראל מאבדת את הנגב ומעניקה אותו בהדרגה על מגש כסף לפורעי חוק המבקשים להטיל את חיתתם על כלל אזרחי הדרום. אנשים ישרים הפכו שק החבטות של פושעים לאומניים ומערכת משפטית מנוונת וחלשה. הרשעתו של שיף היא אות קלון למערכת אכיפת החוק, הצדק והמשפט במדינת ישראל".

ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "הסדר הטיעון המביש בו נאלץ שיף להודות פוגע פגיעה נוספת בתושבי הדרום. אוזלת היד של המשטרה, הפרקליטות ורשויות החוק מתגלה שוב במלוא עוצמתה, ולא רק שרשויות החוק לא מספקות לאזרחים את הביטחון הנדרש, הן גם קושרות את ידיהם של תושבי הדרום".

בן גביר הוסיף: "במקום לבטל את כתב האישום, פרקליטות המדינה רודפת אחרי שיף ומנסה שוב ושוב לפגוע בהרתעה המחוררת גם ככה. יום שחור לפרקליטות המדינה".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: