תגובות

‏לפיד: ״אם האופוזיציה תצביע נגד חוק האזרחות היא תוכיח שהיא נגד הממשלה ולא בעד המדינה״

דברי שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר ‏לפיד בישיבת סיעה: ״‏אם האופוזיציה תצביע נגד חוק האזרחות, היא תוכיח שיותר חשוב לה להיות נגד הממשלה, מאשר להיות בעד המדינה.

צילום: דודי בן חמו – חדשות כל העולם.


‏יש מתח מתמיד בין היהודית לדמוקרטית. יש מתח מתמיד בין צרכי הבטחון של מדינת ישראל, לערכים שלה ולזכויות אזרח. זו לא תהיה הפעם האחרונה שהמתח הזה יבוא לידי ביטוי בממשלה.

בימים האחרונים התקיים דיאלוג בתוך הממשלה כדי להגיע לפתרונות. הם לא יהיו מושלמים.‏אין פתרונות קלים לבעיות קשות, אבל הם ישפרו את המצב. זו המהות של הממשלה הזו. היא ממשלה שפותרת בעיות. גם בנושאים טעונים, אנחנו יודעים לדבר אחד עם השני. יש מורכבות. היא חלק מהחיים, היא חלק מניהול מדינה, תפקידנו להתמודד איתה.‏

לא צריך להסתתר מהמהות של החוק הזה. הוא אחד הכלים שנועדו להבטיח את הרוב היהודי במדינת ישראל. ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי, והמטרה שלנו היא שיהיה בה רוב יהודי. בנוסף, יש לחוק חשיבות בטחונית. השב"כ הציג נתונים שלפיהם בלי שהחוק הזה יעבור היום, תהיה פגיעה מהותית בבטחון ישראל.‏

בלי חוק האזרחות, תהיה עליה בטרור הפלשתיני. אם האופוזיציה תצביע נגד החוק, היא תוכיח שיותר חשוב לה להיות נגד הממשלה, מאשר להיות בעד המדינה."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: