תגובות

‏סמוטריץ' בישיבת סיעה: "גם אם חוק האזרחות לא יאושר היום, המצב המעשי לא ישתנה"

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' בישיבת הסיעה:

"צהרים טובים, כשהשקר הופך לשיטה, ניתן להבטיח מול פני האומה לא להקים ממשלה עם תומכי טרור, ומספר ימים לאחר מכן לעשות בדיוק את זה.


צילום: דודי בן חמו – חדשות כל העולם.

ניתן להתחייב שלא להקים ממשלה עם לפיד, "לא ברוטציה ולא במוטציה", ולאחר מספר ימים להמליך את לפיד כראש ממשלה.ניתן להצביע פעמיים במליאה, באופן פלילי, מול המצלמות, לשנות כמה וכמה גרסאות ולצחוק לכולנו בפרצוף. וכך גם היום.

לקראת ההצבעה המתוכננת על חוק האזרחות, איילת שקד – אם לומר זאת בעדינות – אינה אומרת אמת לציבור.האמת היא שגם אם הוראת השעה לא תאושר היום במליאה יש בידי הגברת שקד את הסמכות למנוע כניסת ערבים שיסכנו את בטחון ישראל.סעיף 5ב לחוק האזרחות קובע מפורשות: "מי שביקש להתאזרח ונתקיימו בו התנאים, יעניק לו שר הפנים אם ראה זאת לנכון את האזרחות הישראלית".

אני אסביר באופן פשוט: החוק נותן סמכות ושיקול דעת לשר הפנים למנוע את מתן האזרחות.אני חוזר: גם אם הצו לא יאושר היום המצב המעשי לא ישתנה!הדבר היחיד שישתנה זה שמשרד הפנים והעומדת בראשו יאלצו לעבוד קשה יותר ולדון בכל בקשה באופן פרטני.במצב אותו מבקשים בקואליציה לשמר ימשיכו ערבים רבים לקבל אזרחות מכח איחוד המשפחות. כבר היום חמישים אחוז מהבקשות מתקבלות.
הצו אותו מבקשת הקואליציה להעביר היום חורר על ידי בג"צ והיועצים המשפטיים ונותן מענה חלקי ביותר.

האופוזציה, באופן אחראי, הציעה לקואליציה להאריך את הוראת השעה לזמן מוגדר ולהקים צוות משותף שינסה להגיע להסכמות על קידום חוק יסוד ההגירה, שהימין החדש ותקווה חדשה התחייבו לקדם בקמפיין הבחירות שלהם. גם הם יודעים שהוא טוב בהרבה.


לקואליציה אין מה להפסיד מעסקה כזו עם האופוזיציה. אם נצליח להגיע להסכמות סביב חוק יסוד ההגירה זה יהיה מצויין, ואם חלילה הפוליטיקה הקטנה של הקואליציה תגבר נחזור בסך הכל למצב של היום.

אך למרבה הצער, הקואליציה החליטה להתעלם מהצעותינו והעדיפה לנהל מו"מ עם חבריה תומכי הטרור מרע"מ ועם שותפיהם הפוסט ציוניים ממרצ.בזמן שהגברת שקד מטיפה בתקשורת על חוסר האחריות של האופוזיציה, היא התחייבה באופן חסר אחריות בפני מנסור עבאס לאשר בקשות הומניטריות ולעצור לחלוטין את הריסות הבניה הלא חוקית בנגב בתמורה לתמיכת או הימנעות של רע"מ בחוק.

בעוד ששקד ואלקין מנהלים מו"מ עם תומכי הטרור בחדרים הסגורים, למכירת מעט האינטרסים שטרם נמכרו על ידם במו"מ הקואליציוני, בתקשורת הם עסוקים בהאשמת האופוזיציה בחוסר אחריות.

השקר הפך לשיטה.לעומתם אנחנו היינו היחידים שעמדנו בפרץ כדי למנוע את החרפה שבה שבועיים לאחר הקמת ממשלת השקר וההונאה נחשף לעין כל כי ממשלה הנשענת על רע"מ היא בת ערובה של תומכי טרור והיא לא יכולה לשמור על האינטרסים הבסיסיים ביותר של המדינה היהודית.

הממשלה הזאת דוהרת לתהום, מאיימת לרסק איתה את מדינת ישראל, ומבקשת מאיתנו להיות גלגל רזרבי שיאפשר להם להמשיך לדהור אל התהום. אנחנו לא ניתן לכך את ידנו.

נביא בהקדם האפשרי את חוק יסוד ההגירה להצבעה בכנסת ונבחן את האחריות הלאומית שבקואליציה חסרת האחריות הזו מטיפים לה."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: