תגובות

ראש האופוזיציה נתניהו: "רק חוק יסוד ההגירה יבלום הסתננות פלסטינית לישראל"

ראש האופוזיציה נתניהו: "בנט ולפיד לא מסוגלים לשמור על אופיה היהודי של מדינת ישראל. מחר הם מביאים להצבעה בכנסת את חוק האזרחות, כשרע״מ, מרצ, וחברת כנסת ממפלגת העבודה, מתנגדים לו.

כדי לשמור על ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית אנחנו חייבים למנוע כניסה והתאזרחות של המוני פלסטינים לישראל מדי שנה. החוק הקיים פשוט אינו עונה על הדרישה הזאת. הוא מחריג, במסגרת החוק, המוני פלסטינים ונותן להם להיכנס לישראל. הדרך לתקן זאת הוא באמצעות חוק יסוד ההגירה שאנחנו מביאים, שיאטום את הפירצה הזאת וימנע כניסת פלסטינים לישראל.


אנחנו מנסים להעביר את החוק הזה כבר כמה שנים ונבלמנו – קודם כל על ידי אילת שקד שהייתה שרת משפטים ואחר כך על ידי אבי ניסנקורן. אין שום סיבה לבלום את חוק היסוד הזה. הוא מהווה גדר משפטית כמו הגדר הפיזית שהקמנו בגבול מצרים שהצילה את ישראל משיטפון של מיליון מסתננים.

ובכן הצענו לקואליציה לעשות את הדבר הנכון – להאריך בחודשיים את החוק הקיים ולהעביר מייד את חוק יסוד ההגירה בקריאה טרומית ולסיים את החקיקה של חוק היסוד תוך חודשיים. עד כה הם סירבו. הם מתעקשים על החוק הפגום שאפילו אותו הם לא מסוגלים להעביר בלעדינו כי הם הרכיבו ממשלה עם רע״מ ומרצ. הם מצפים מאיתנו להעביר את החוק המחורר, לא כדי לפתור את הבעיה של מדינת ישראל ולהבטיח את שרידותה כמדינה יהודית ודמוקרטית, אלא כדי להבטיח את השרידות של הקואליציה שלהם.

זאת חוצפה ובושה שאי אפשר לתאר. לא כך פועלת ממשלה ציונית. הדרך הנכונה לפעול היא לקבל את הצעתנו ולהעביר כבר מחר את חוק יסוד ההגירה בקריאה טרומית ולתת לישראל שליטה על גבולותיה ועל מי שנכנס לתוכה."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: