רה"מ בנט אישר: ישראל תצא מחר לסייע לקפריסין בכיבוי השריפות

בהתבסס על קשריה הקרובים של ישראל עם קפריסין, בדגש על סיוע הדדי בעתות חירום, אישר הערב (ש׳) ראש הממשלה, נפתלי בנט, כי ישראל תשלח לקפריסין מחר (א׳), 04 ביולי, כ"ד בתמוז תשפ"א, שני מטוסים לכיבוי שריפות וכן חומר מעכב בעירה.

שר החוץ, יאיר לפיד, שוחח עם מקבילו, שר החוץ הקפריסאי ניקוס כריסטודולידס, ומסר כי ישראל תעשה ככל שתוכל על מנת לסייע לקפריסין בהשתלטות על האירועים.


בהתבסס על הסכם שיתוף הפעולה הקיים בין ארגוני הכבאות וההצלה של שתי המדינות, בחנו השר לביטחון הפנים עמר בר-לב ורב טפסר דדי שמחי את אפשרויות הסיוע.

בהתאם, מטוסי טייסת הכיבוי של שירות הכיבוי וההצלה ייצאו מחר לסייע לכוחות הקפריסאים והבינלאומיים במאמצי כיבוי האש. הסיוע תואם בין המשרד לביטחון הפנים ומשרד החוץ, בסיוע שגרירות ישראל בקפריסין.

גם נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי שוחח היום עם מקבילו הקפריסאי פוליביוס חאג'יווסיליו על מאמצי הכיבוי הקפריסאים לבלימת שריפות היער הגדולות המתפשטות במחוז לימסול (אראקפה) ומאיימות על כפרים ותושבים.

הנציב הקפריסאי עדכן את עמיתו הישראלי כי בימים האחרונים שורר בקפריסין מזג אויר קיצון המלווה בטמפרטורות גבוהות של מעל 40 מעלות צלזיוס, המלוות ברוחות עזות המלבות את התפשטות האש ומסכנות כפרים. עד כה פונו מספר כפרים ונגרם נזק רב לרכוש.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: