תגובות

נתפסו כ-20 טון גז המשמש כתחליף סם בעיקר בקרב בני נוער במסיבות – תושב קריית אתא נעצר

בחקירה משותפת למשטרה ולמשרד הבריאות, עוכב הבוקר תושב קריית אתא, בחשד כי ייבא ארצה מכולה ובה כ-20 טון בקבוקונים המכילים Nitrous oxide (N2O) ("גז קצפות", "גז צחוק"). המכולה על תכולתה נתפסה.

משרד הבריאות מדגיש כי השימוש ב- Nitrous oxide (N2O), מהווה גורם סיכון משמעותי, הנפוץ בקרב בני נוער ומשמש כתחליף סם במסיבות משום שבעל השפעה הזייתית וגורם לאופוריה. משרד הבריאות מזהיר מפני שימוש לא חוקי בחומר זה. השימוש בו נקשר למגוון תופעות לוואי, חלקן מסכנות חיים. ראוי לציין ביניהן את הפגיעה בהכרה, פגיעות נירולוגיות וסכנת ההתמכרות. לפיכך, השימוש בחומר זה כסם מסכן את בריאות הציבור.


ראשיתה של החקירה בדיווחים שהתקבלו במדור נוער בחטיבת החקירות ובמחלק הנוער של היחידה המרכזית של מחוז חוף אודות שימוש מוגבר בקרב קטינים בגז המכונה "גז קצפות/ גז צחוק" הגורם לתחושת ריחוף וניתוק. במקביל התקבל לפני מספר חודשים דיווח על כוונה לייבא ארצה מכולה ובה בקבוקונים המכילים את הגז.

נוכח הסיכונים הכרוכים בשימוש בגז זה, הוקם צוות חקירה משותף ליחידה המרכזית של מחוז חוף במשטרה, משרד הבריאות ורשויות המס ואלו ניהלו בחודשים האחרונים חקירה סמויה במסגרתה נוהל מעקב אחר תנועת המכולה ארצה עד שחרורה הסופי למזמין.

אתמול (30.6.21), עם הגעתה לנמל, עוכבה המכולה ע"י בלשי הימ"ר. בחיפוש שערכו נתפסו כ 20 טונות של בקבוקונים המכילים על פי החשד חומר מסוג Nitrous oxide (N2O) .

היום, עם המעבר לחקירה גלויה, עוכב לחקירה תושב קריית אתא בן 25 בחשד לעבירות על פקודת הרוקחות ועל חוק הגנה על בריאות הציבור (מזון). בתום חקירתו שוחרר בתנאים מגבילים.


קרדיט: דוברות המשטרה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: