תגובות

‏חשד לרצח בחיפה: אם חד הורית לארבעה ילדים בת 28 נורתה למוות בביתה – מצוד אחר החשוד

המשטרה פתחה בחקירה הבוקר עם קבלת דיווח בדבר אירוע ירי בחיפה, במהלכו, מייסר עותמאן, גרושה ואם לארבעה ילדים, נורתה למוות בביתה לעני שני ילדיה.


הנרצחת מייסר עותמאן.

בשעה 09:45 התקבל דיווח על אישה שנמצאה מחוסרת הכרה בדירה בחיפה. חובשים ופראמדיקים של מד"א דיווחו על אישה בת 28 עם סמני ירי ללא רוח חיים וקבעו את מותה.

המשטרה מבצעת סריקות אחר מבצעי העבירה, לצד איסוף ממצאים בזירה ע"י חוקרי המז"פ במסגרת חקירה שנפתחה. הרקע והנסיבות בבדיקה.

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

חובש בכיר במד"א אחמד טואפשי סיפר: "כשהגענו למקום חברנו לכוחות המשטרה ונכנסנו לדירה. ראינו אישה מחוסרת הכרה עם פציעה חודרת בגופה, ביצענו בה בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא דופק וללא נשימה ונאלצנו לקבוע את מותה במקום."


חובש הצלה שלמה צייגר סיפר: "כשהגעתי למקום הכווינו אותי לאשה כבת 28 מחוסרת הכרה עם פציעה קשה בראש, למרבה הצער, עקב אופי הפציעות הקשות, נאלצו הפראמדיקים לקבוע את מותה במקום".

שלוימי פדר חובש איחוד הצלה מדווח מהזירה: "כשהגענו למקום היא הייתה ללא דופק ונשימה. למרבה הצער נקבע מותה בזירת האירוע עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבלה".

יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה: ״הלב נשבר מול הרצח המזעזע בחיפה, של אישה מול עיני ילדיה שנותרו יתומים. הבוקר התפרסם דוח מבקר המדינה שחושף את המחדלים בטיפול באלימות נגד נשים. הממשלה חייבת להעביר את התקציבים הנדרשים למיגור התופעה, ואנחנו הגברים מכל הלאומים צריכים לקחת אחריות ולהאבק בה עד שתעלם מהחברה שלנו.״

ח״כ עאידה תומא-סלימאן (הרשימה המשותפת) אמרה בתגובה: "הרצח המזעזע בחיפה של אם מול עיני ילדיה הקטנים צריך לעורר רעש. ‏מייסר עותמאן נרצחה בביתה על ידי אלמוני, אבל הניסיון מראה שאותו אלמוני הוא כנראה גבר שקשור אליה. ‏מייסר חייבת להיות הנרצחת האחרונה השנה. על הממשלה לאשר וליישם מיד את התוכנית הלאומית למאבק באלימות כלפי נשים."

מעמותת יוזמות אברהם נמסר בתגובה: "הרצח של מייסר עותמאן לעיני ילדיה קורע את הלב. למרות שתוכנית ממשלתית למאבק באלימות במשפחה, אשר הייתה אמורה לתת מענה חלקי גם לחברה הערבית, אושרה ב-2018, היא לא תוקצבה כראוי. בינתיים, כ-20 נשים נרצחות בישראל מדי שנה, למעלה ממחציתן ערביות. כ-45% מהנשים השוהות במקלטים הן ערביות. אנחנו קוראים לממשלה לתקצב באופן מיידי את התוכנית הממשלתית למאבק באלימות במשפחה, אולם בכך אין די. היות והתופעה קשה במיוחד בחברה הערבית, יש לתת פתרונות ייעודיים לנשים ערביות הסובלות מאלימות מגדרית לצד פתרונות לטיפול ומניעה בקרב גברים אלימים."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: