‏המינוי אושר: עמית איסמן מונה לפרקליט המדינה – השרות מיכאלי, תמנו שטה וזנדברג נמנעו

‏הממשלה אישרה את מינויו של עו"ד עמית איסמן לתפקיד פרקליט המדינה. השרות מיכאלי, זנדברג ותמנו-שטה נמנעו ברקע הטענות נגדו על התבטאויות פוגעניות כלפי נשים. המינוי הושלם לאחר שנה וחצי שלפקיד פרקליט המדינה אינו מאוייש במינוי קבע.

המינוי אותו הביא סגן רה״מ ושר המשפטים לאישור הממשלה הוא לאחר שועדת האיתור החליטה פה אחד להמליץ למנותו לתפקיד פרקליט המדינה.

שר המשפטים ציין: ״מינוי עו״ד אייסמן ייחלץ את פרקליטות המדינה מתקופה ממושכת של יותר משנה וחצי בו תפקיד פרקליט המדינה היה לא מאוייש. עובדה זו לא יכולה שלא לפגוע בתפקוד מערכת חיונית זאת.

״התרשמתי מתוכניותיו של עו״ד אייסמן לתפקיד, הכוללת שינויים חשובים בעבודת הפרקליטות ואני מאמין ביכולותיו וכישוריו להצליח בתפקיד החשוב״.

בנוסף, הממשלה אישרה הבוקר (א') את הצעתו של שר האוצר, אביגדור ליברמן, למנות את רם בלינקוב לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר.

בלינקוב (65) מכהן מזה 3 שנים כיו"ר חברת נת"ע, שימש בעברו בתפקידים רבים במגזר הציבורי ביניהם הממונה על התקציבים באוצר, מנכ"ל משרד הפנים ויו"ר דירקטוריון חברת נמלי ישראל. כמו כן, כיהן בלינקוב בתפקידים שונים במגזר בפרטי ביניהם סמנכ"ל כלכלה ולוגיסטיקה בחברת בזק, מנכ"ל הוט ומנכ"ל 012 קווי זהב.

בלינקוב מחזיק בתואר ראשון בכלכלה ויחסים בין-לאומיים ותואר שני במנהל עסקים התמחות במימון והתמחות משנה בחשבונאות, שניהם מהאוניברסיטה העברית.

שר האוצר, אביגדור ליברמן: "אני מאחל הצלחה רבה לרם בלינקוב, מהיום מנכ"ל משרד האוצר. רם אדם עתיר ידע, היכרות עם השטח וניסיון אותו צבר בתפקידיו השונים במשרדים הממשלתיים, בחברות הציבוריות ובמגזר הפרטי. אמנם האתגרים העומדים בפניו רבים, אך אני בטוח כי ידע לשלב זרועות עם כלל הגורמים הרלוונטיים ויחד נביא להצלחת המשק וכלכלת ישראל".

קרדיט צילום: דוברות משרד האוצר.

בתגובה לאישור הממשלה את מינויו את עו"ד עמית אייסמן לתפקיד פרקליט המדינה מסר יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר: "הממשלה אישרה מינוי של פרקליט מדינה עם אג'נדה הנוגדת את התפיסה הציונית, יהודית. אייסמן הוא ממשיכו של שי ניצן, ויש להצטער שהקו המוביל בפרקליטות, ימשיך להיות קו המנותק מתפיסת העולם של הימין".

בן גביר הוסיף: "אסור לחזור על טעות פעמיים. לצערי רוה"מ בנט ושרת הפנים שקד, מעניקים את הגיבוי למינוי בעל ההשפעה, שבימין עוד יצטערו עליו במשך שנים רבות".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: