ח"כ ניר אורבך מ'ימינה' הגיע לביקור ביישוב אביתר

יו"ר סיעת ימינה ח"כ ניר אורבך ביקר ביישוב אביתר יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן וסגן ראש המועצה דוידי בן ציון. במהלך הבוקר סייר ח"כ אורבך ביישוב שם הציג לו דגן את הבקשה להסדרת היישוב.

‏‏ח"כ ניר אורבך הבהיר כי לא העביר את לשכתו לאביתר אלא הגיע לביקור בכדי לפגוש את התושבים, ללמוד את הנושא ולראות כיצד ניתן לעזור. שלט שנתלה במקום שבו נכתב 'לשכת ח"כ ניר אורבל לא נתלה מטעמו.

ח"כ אמר בביקורו: "הגעתי לאביתר לפגוש את התושבים, ללמוד את הנושא ואת המקרה. פגשתי אנשים טובים, חלוצים שבאים ליישב את ארץ ישראל באמונה גדולה. אני בודק איך אני יכול לסייע למקום ולתושבים. אני עתיד להיפגש עם הגורמים הרלוונטיים ולראות כיצד ניתן להתקדם ולעזור".

מיוסי דגן ראש מועצת שומרון נמסר: "אין מעשה ערכי וציוני יותר מלהקים ישוב בארץ ישראל ובוודאי אחרי רצח נוראי כמו של יהודה גואטה ואביתר בורובסקי. 53 משפחות החלוצים באביתר הן המענה הציוני הנכון ביותר של ממשלת ישראל בתקופה זו. אני מצפה מראש הממשלה ושר הביטחון לאשר באופן מיידי את הישוב. יש להפסיק הניסיונות הפוליטים האובססיבים לעקור את הישוב ולאשר את הישוב כמו כל ישוב אחר במדינת ישראל לזכר הנרצחים. אני מודה לחבר הכנסת ניר אורבך על הביקור ומבקש ממנו לעשות כל מאמץ כדי להסדיר את הישוב".

צבי אלימלך שרבף- יור תנועת נחלה: "הישוב אביתר הוא מעשה ציוני פשוט, במיוחד אחרי הרציחות החוזרות ונשנות בצומת תפוח של אביתר ברובסקי ושל יהודה גואטה הי"ד.
גם הקואליציה וגם האופוזיציה צריכים להצטרף ולתמוך בעשייה הציונית והחשובה באביתר".

יו"ר עוצמה יהודית ‏ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "ח"כ אורבך טובל ושרץ בידו. אם באמת אורבך מתנגד לפינוי, שיפרוש מקואליצית השמאל ויעבור לימין. רק ככה אפשר היום למנוע את הפינוי המביש ולא לבגוד בבוחריו ששלחו אותו. כל מעשה אחר רק מנקה אולי את המצפון, אבל לא מטהר את השרץ".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: