בג"צ אישר להרוס את בית המחבל שרצח את יהודה גואטה הי"ד

שופטי בית המשפט העליון בשבתו כבג"צ, יצחק עמית, דוד מינץ ועופר גרוסקופף אישרו להרוס את בית המחבל מונתצר אחמד עלי שלבי, שרצח את הבחור יהודה גואטה הי"ד בפיגוע ירי בצומת תפוח לפני כחודשיים.

בהחלטתכם דחו השופטים את כל הטענות שנכתבו בעתירה שהוגשה נגד הריסת הבית, ובניהן טענות כי למחבל לא היתה זיקה למבנה, כי אין להעניש את בני משפחתו שלא ידעו וכו'.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את משפחת גואטה כנפגעי עברה מסר: "דברי השופטים ביחס לצורך בצעדי הרתעה אלו ברורים. אין ספק שהרס מידי של בית המחבל סמוך לפיגוע יביא תוצאות הרתעה חזקות יותר. הגיע הזמן לאפשר לצה"ל לנקוט בצעדי הרתעה מידיים בלא צורך להמתנה לאישור בג"ץ על כל הריסה, בכך שאם לאחר מעשה יתברר שנעשתה טעות – ניתן יהיה לפצות את הנפגעים. במלחמה בטרור צריך נחישות, מהירות ועוצמה. יש לתת לצה"ל את הכלים והגמישות כדי להשיב מכה מידית לטרור, בלא מתן אפשרות לארגונים התומכים במחבלים להילחם בצה"ל דרך בתי המשפט".

מארגון בצלמו שמוביל את המאבק להרס בתי מחבלים נמסר: "אנחנו מברכים על ההחלטה וקוראים לראש הממשלה נפתלי בנט עוד להנחות מיידית את הכוחות להרוס עוד הערב את הבית. כל רגע שבית המחבל עומד על תילו זה פרס לטרור. הרס בתי מחבלים זה כלי חשוב במאבק בטרור ובהרתעת הטרור וחשוב להתמיד בו במיידי. בנוסף אנחנו קוראים לשר הביטחון להוציא צווי הריסה לבתי המחבלים הפלסטינים שרצחו את יגאל יהושע בלינץ האכזרי בלוד. אין סיבה שבתיהם ישארו על תילם."

אלון שוורצר ראש אגף מדיניות בתנועת "אם תרצו" מסר: "המציאות העקומה בה מדיניותה הביטחונית של ישראל נעמדת דום עד פסיקת שופטי בג"ץ בנושא לא מתקבלת על הדעת ופוגעת בצורה ישירה בהרתעה הישראלית נגד הטרור. ממשלת ישראל חייבת להפסיק את האבסורד ולהורות בפעם הבאה לכוחות הביטחון להרוס את בתי המחבלים עוד טרם יוגשו עתירות בנושא ואם יש צורך לאפשר זכות עתירה בדיעבד. במקביל על הממשלה לפעול נגד המימון הממשלתי הזר לארגונים השתולים כמו המוקד להגנת הפרט שמגישים עתירות סדרתיות נגד מדיניות הביטחון של ישראל ובכך פוגעים הלכה למעשה במאבק בטרור".

(בתמונה: יהודה גוואטה ז"ל, קרדיט: באדיבות המשפחה)

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: