תגובות

יוסי דגן: "בושה וכלימה המנהל האזרחי משתמש בהתפרעויות מחבלים כטיעון לעקירת ישוב"

בשעות הלילה המאוחרות, העביר המנהל האזרחי דחייה להשגה של תושבי הישוב אביתר לצו התיחום.

בין השאר השתמש היועץ המשפטי בטיעונים של "אירועי הפרות סדר" של הפלסטינים, כטיעון לעקירת הישוב.


פרעות הערבים סמוך ליישוב אביתר.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, שהעביר את לשכתו לישוב לפני יותר משבוע, הגיב בחריפות לדחיית ההשגה ואמר בין השאר:

"ראשית אני שמח על כך שהמנהל האזרחי מודה במכתבו כי הישוב אינו יושב על אדמות פרטיות" עם זאת מוסיף דגן: "זוהי בושה וכלימה לקרוא, שרשות של צה"ל ומשרד הבטחון, מסתמכים על התפרעויות של מחבלים מביתא כטיעון לעקור ישוב בישראל. אין פרס גדול מזה לטרור. בחמאס יכולים להדפיס את המכתב של משרד הבטחון ולתלות אותו על הקירות בביתא ובשכם.

זהו פרס כפול. גם לעסוק באובססיביות, בהריסת ישוב שקם כתגובה ציונית לפיגוע, וגם לתת פרס מובהק לטרור, זו הקריצה לטרוריסטים להתפרע, ולזרוק אבנים על חיילים ועל אזרחים".

עוד מוסיף דגן: "זה מעניין, תמיד מסבירים לנו שאין כוח אדם, לטיפול בבנייה הבלתי חוקית הערבית ושל הרשות הפלסטינית בשטחי C, אולם פתאום מתברר שהמנהל האזרחי יודע לעבוד גם לאחר חצות הלילה. למרות שצו התיחום, שונה כבר לפני שנים כך שאפשר יהיה להוציא אותו גם למקבצי בנייה לא חוקית ערבית, של הרשות הפלסטינית ביו"ש, המנהל האזרחי לא מוצא לנכון להפעיל אותו, כשאנחנו פונים, עם דרישה לאכוף על שטחי C בנייה לא חוקית ערבית שהיא למעלה מפי 10 מהבנייה היהודית הלא חוקית מסבירים לנו שאין כוח אדם. מצער מאוד שכשיש בניה יהודית, במקום שגם על פי בדיקות של מערכות המדינה ניתן בקלות להסדיר אותו, לא רק שיש כוח אדם אלא שעל מנת למהר בהריסה, פתאום יש כוח אדם והוא גם מוציא מסמכים משפטיים לאחר חצות הלילה" עוד הדגיש דגן כי דבר אחד ברור, גם בדחיית ההשגה לא חוזרים על עלילת השווא של גורמים פוליטיים כאילו מדובר באדמות פרטיות" דגן מדגיש כי מדובר גם על פי בדיקות של גורמי מקצוע אזרחיים וגם של כל רשויות המדינה, כי מדובר באדמות שאפשר להסדיר אותן ורק החלטה פוליטית מונעת זאת "דגן הוסיף כי הוא מצדיע לתושבי אביתר הגיבורים שאוחזים בקרקע ונתנו תשובה הולמת לטרור".


דגן מציין כי בדחיית ההשגה לא חזרו על עלילת השווא שהופצה ע"י גורמים פוליטים כי מדובר באדמות פרטיות.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: