תל אביב: גבר בן 40 התמוטט בשוק הכרמל – מצבו יציב

היום (ו') בשעה 15:45 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א, על גבר שהתמוטט ברחוב גדרה, בשוק הכרמל בתל אביב.

חובשת במוקד מד"א, יובל קדישי שהבינה שמדובר בארוע חרום של דום לב, זיהתה על מפת מערכת השליטה והבקרה במוקד מד"א, שבסמוך למקום, במרחב הציבורי, מוצב מכשיר מפעם (דפיברילטור) על דוכן מפעל הפיס, ביקשה מהמתקשר לרוץ ולהביא את המכשיר ובמקביל הזניקה את כונני מדא וניידת טיפול נמרץ.
חובשת מד"א יובל קדישי נשארה עם המודיע על קו הטלפון כיוונה אותו להגיע אל המכשיר כשבמקביל היא פותחת מרחוק באמצעים טכנולוגים את הארון בעמדת ההחייאה.

חובש רפואת חירום במד"א, זאב פישמן, שטייל באותו הזמן בשוק סיפר: "בזמן שערכתי קניות עם אישתי והילד בשוק, קיבלתי קריאה באפליקציית הכוננים של מד"א על אדם שהתמוטט בסמוך, רצתי מיד למקום, סימנו לי להגיע לאחד הדוכנים, שם שכב גבר כבן 43 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, התחלתי מיד לבצע עיסויי לב בעזרת האנשים שהיו במקום ובתוך 2 דקות, הביאו לי את מכשיר הדפיברילטור של מד"א שהוצב בסיוע מפעל הפיס, ממש לא מזמן, ברחוב סמוך. חיברתי לו את המכשיר שנתן לו מספר שוקים חשמליים, ומיד ליבו חזר לפעום, הוא חזר להכרה מלאה ולא הבין מה מתרחש סביבו וביקש לנתק ממנו את מסכת החמצן.

צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א ברשות הפרמדיק יבגני ריז'קביץ המשיכו בטיפול הרפואי תוך שהם מפנים אותו לבית החולים איכילוב במצב יציב".

"שוב הוכח כמה חשוב שמכשירי המפעם (דפיברילטור) שמחוברים למוקד מד"א, יהיו נגישים לכל אחד במרחב הציבורי, אין ספק שזמינות המכשיר סייעה משמעותית להצלת חייו של הגבר שהתמוטט." סיכמה החובשת יובל קדישי.

צילום: איקי מימון.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: