במסווה של עבודות חקלאיות: יחידת יגל של משטרת ישראל שוב סיכלה הברחת נשקים מגבול לבנון

תושב הישוב עין קניה נלכד בשטח חקלאי סמוך למטולה כאשר ניסה להבריח כלי נשק במסווה של ביצוע עבודות חקלאיות.

בטרקטור בו נהג נמצא תיק ובו 12 אקדחים שהוברחו מגבול לבנון בשווי של מעל חצי מיליון ש״ח.


לוחמי היג"ל סיכלו מתחילת השנה 12 הברחות נשק בגבולות הצפון, שבמהלכן נתפסו 80 כלי נשק: רובי סער אקדחים ורובי צייד בשווי של מיליוני שקלים.

יחידת יג"ל (יחידת גבולות) של מחוז צפון נמצאת בחוד החנית של הלחימה העקשת של מחוז צפון בהברחת כלי נשק מגבולות ירדן, סוריה, לבנון ושטחי הרשות הפלסטינאית לתחומי מחוז צפון. היחידה, בה משרתים לוחמי עילית מבצעת פעילות מארבים ולכידת חשודים בהברחות וסחר בנשק וסמים.

מפקד היחידה פקד ירון ועקנין: "הפעיליות המוצלחת של היחידה בסיכול הברחות וסחר היא חלק מהמאבק המקיף של משטרת ישראל, על כל יחידותיה וכוחותיה, בתופעת הנשק הבלתי חוקי. נשקים אלו, אם לא היו נתפסים על ידי הלוחמים שלנו, היו מגיעים לגורמים עבריינים ברחבי הארץ ומשמשים למעשי רצח ואלימות."


צילום: דוברות המשטרה.

מדובר צה"ל נמסר: "בשיתוף פעולה עם יחידת יג״ל (יחידת גבולות) של משטרת ישראל, תצפיות צה"ל זיהו הבוקר במהלך מעקב, חשוד שהעביר תיק משטח לבנון לשטח ישראל באזור מטולה שבמרחב החטיבה המרחבית "חירם". לאחר מכן, הגיע חשוד נוסף לאסוף את התיק בצד הישראלי.
הכוחות היו במעקב אחר החשודים לאורך כל האירוע, סיכלו את ההברחה ועצרו את החשוד. במהלך המעצר נתפסו 12 אקדחים. החשוד והממצאים הועברו לחקירת כוחות הביטחון. כוחות צה״ל ומשטרת ישראל מובילים מאמץ נרחב אל מול תופעת הברחות האמל״ח מגבול לבנון."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: