תגובות

בית המשפט פסק: מאסר על תנאי ותשלום של 40,000 לאפידמיולוג ששלח את זוגתו לשעבר לבידוד

בית-משפט השלום בחיפה (כב' השופטת א' קנטור) גזר היום את דינו של אילון רונד, עובד לשעבר במיקור חוץ במשרד הבריאות אשר ניצל את גישתו למערכת הממוחשבת הרלוונטית במשרד הבריאות כדי לשלוח הודעות על חובת הבידוד לבת-זוגתו לשעבר. רונד שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון, בעבירות של שימוש לרעה בכוח המשרה ועבירה של הטרדה באמצעות מתקן בזק, נדון למאסר על תנאי, וצפוי לשלם 40,000 ₪.

על-פי כתב האישום, שהוגש בידי עו"ד עמוס איתן ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, הנאשם עבד כתחקירן אפידמיולוגי והחזיק בגישה למערכת הממוחשבת של משרד הבריאות. באמצעות המערכת הממוחשבת, וכחלק מעבודתו, הזין הנאשם את פרטיהם של אנשים אשר באו במגע עם חולים בנגיף הקורונה כך שאל אותם אנשים נשלחו מסרונים אשר הורו להם לשהות בבידוד למשך 14 יום.


הנאשם הזין בכזב, בארבע הזדמנויות שונות, את פרטיה של בת זוגתו לשעבר כמי שבאה כביכול במגע הדוק עם חולה בנגיף הקורונה. בכך, קיבלה בת זוגתו לשעבר, בארבע הזדמנויות שונות, הוראות לשהות בבידוד ביתי. בת הזוג לשעבר אכן שהתה בבידוד בעקבות הודעות אלה, עד שהוראת הבידוד בוטלה בידי משרד הבריאות.

בית-משפט השלום בחיפה גזר על הנאשם, עונש של 4 חודשי מאסר על-תנאי, קנס כספי בסך 30,000 ש"ח, פיצוי לבת-זוגתו לשעבר בסך 10,000 ש"ח והתחייבות להימנע מעבירה על-סך של 40,000 ש"ח.

(צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: