אחרי רובי: 3 עופרים שנולדו בירושלים יקבלו את השמות בוז'י (הרצוג), תמר (זנדברג) וגילה (גמליאל)

אחרי שבספארי קראו לקרנף בשם 'רובי' עח שמו של הנשיא היוצא: אנשי פארק הטבע העירוני עמק הצבאים שבירושלים, השייך לעירייה ומנוהל ע"י החברה להגנת הטבע, החליטו להעניק ל-3 עופרים שנולדו לאחרונה את השמות בוז'י (הרצוג), תמר (זנדברג) וגילה (גמליאל), לציון בחירת נשיא מדינה חדש וחילופי השרות להגנת הסביבה.

השלושה יצטרפו לעופרים פייזר, עצמאותה, ירושלים, תל אביב, זום, ישראל, פסח, ז'יזל, רובי, פרעה, זאביק וכו', שנולדו בשנים האחרונות.

קרדיט: מאיה קרמילובסקי, החברה להגנת הטבע.

"אני מברכת את הדייר והדיירות החדשות של עמק הצבאים, שמהווה דוגמא מצויינת לאתר טבע עירוני בתוך העיר, למען הטבע ולמען האדם. השרה גילה גמליאל קידמה את נושא הטבע בכלל והטבע העירוני בפרט, והשרה הנכנסת תמר זנדברג פעילה שנים ארוכות למען הסביבה וחיות הבר ואנו בטוחים שתמשיך כך גם בתפקידה הנוכחי. בהצלחה בקליטה גם לדיירים החדשים בבית הנשיא – יצחק בוז'י הרצוג ואשתו מיכל", אומרת איריס האן, מנכ"לית החברה להגנת הטבע.

בחברה להגנת הטבע מוסיפים כי בימים אלו, כשהעשב ירוק וגבוה, צביות ממליטות ומסתירות את העופרים מפני טורפים בכל רחבי הארץ. גשמי הברכה בחודשים האחרונים סיפקו לנו ולבעלי החיים אביב מדהים. לכן, אם נתקלתם בעופר במהלך טיול התרחקו מיד, הוא איננו יתום. לדברי יעל המרמן-סולר, מנהלת הפארק מטעם החברה להגנת הטבע, בשנה האחרונה, בשל משבר הקורונה, הבנו את החשיבות של אתרי טבע עירוניים המאפשרים לחוות טבע במרחק הליכה מהבית". מדינת ישראל תצטרך בשנים הקרובות לגלות וליישם אמצעים להתמודדות עם משבר האקלים ולמנוע המשך הכחדה של המערכות האקולוגיות. קיום אתרי טבע עירוניים כדוגמת פארק עמק הצבאים כיום הינם טיפה בים, אבל תקוותנו שאתרים כדוגמתו יוקמו בכל הארץ ויתחברו לשטחי טבע שמורים מחוץ לערים", היא אומרת.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "פארק עמק הצבאים הוא אתר הטבע העירוני הגדול והיפה בישראל. בשנים האחרונות מתברך הפארק בהמלטות מרובות והיצירתיות של צוות הפארק עולה על כל דמיון. אני מברך ומוקיר את חברתי גילה גמליאל השרה היוצאת ומברך את השרה הנכנסת זנדברג, ואת נשיא המדינה היקר ומזמין אותם להגיע לביקור. פארק עמק הצבאים צפוי להמשיך להתרחב ולהפתחת לרווחת תושבי ירושלים והמבקרים".

קרדיטז: דב גרינבלט – החברה להגנת הטבע.

פארק עמק הצבאים, אתר הטבע העירוני השייך לעיריית ירושלים ומנוהל על ידי החברה להגנת הטבע, בליבה של ירושלים, הוקם בשטח פתוח המתפרש על 250 דונם בין השכונות קטמונים, גבעת מרדכי והולילנד, אחרי מאבק ציבורי חסר תקדים נגד הקמת שכונה במקום. הפארק פתוח לציבור כל ימות השבוע ללא תשלום, מונגש לאנשים עם מוגבלויות וניתן לראות בו באופן חופשי צבאים, ציפורים, צבים, עופות מים, זוחלים ובעלי חיים נוספים.

קרדיט: עמיר בלבן, החברה להגנת הטבע.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: