השייח' יוסף אלבאז ‏מלוד נעצר הלילה בחשד להסתה לטרור ואיומים

האימאם המסית השייח' יוסף אלבאז נעצר הלילה ונחקר בלהב 433 בחשד להסתה לטרור, לאלימות ואיומים.

אתמול שיתף השייח' בפייסבוק קטע מסרט שבו נראה אזרח מצית שוטר וכתב: "הדרך להתמודד עם חוסר צדק".

לשייח' אלבאז מיוחסים מספר מקרי הסתה נוספים לאלימות וטרור בתקופת 'שומרי החומות', שתרמו לפרעות המחבלים נגד יהודים. הפרסום שהעלה אל-באז בפיסבוק לא נמחק וממשיך להתפרסם ברשת החברתית.

בפוסט שפרסם בפייסבוק בפברואר האחרון, כתב השייח': "אני יוסף אלבאז מהעיר לוד מצהיר שאסירי החופש הנמצאים בכלא הישראלי, הם כתר בראשו של כל אחד ואחד מעמנו הפלסטיני, שסובל מחוסר הצדק של הכיבוש הישראלי המתועב". בפוסט אחר כתב על "האסירים הפלסטינים", כי "אם הייתי יכול להגיע אליהם, הייתי מחבק אותם ומנשק להם את הרגליים. הם אלו שהצילו מעט מכבודנו".

תנועת רגבים שהגישה נגדו תלונה מפורטת במשטרה כבר במהלך החודש שעבר מברכת על המעצר, ודורשת למצות עימו את מלוא חומרת הדין: "האלימות המחרידה שהופנתה כנגד יהודי לוד, הושקתה ברעל ההסתה האנטישמית מפי האימאם אלבאז, חבר הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית שהוצא מחוץ לחוק. ההסתה הסתיימה במחיר דמים כבד של הלינץ' בו נרצח יגאל יהושע, בפצועים רבים, ובנזק כלכלי עצום. על רשויות החוק לגבות כעת את מחיר ההסתה של האימאם אלבאז. מוטב מאוחר מאשר לעולם לא".

גם יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיש נגד אלבאז תלונה לפרקליט המדינה (תפקידים מיוחדים) שלומי אברמזון בגין הסתה לאלימות וטרור.

ח"כ בן גביר מסר: "שמח שהמשטרה נענתה לפנייתי. השלב הראשון במעצרו של המחבל הרוחני מבורך, עכשיו הגיע השלב למצות איתו את הדין ולהושיבו בכלא ולעקוב שלא ימשיך גם משם להפיץ את דברי השטנה וההסתה נגד יהודים".

ח"כ בן גביר הוסיף: "אמשיך להאבק נגד הסתה לטרור ונגד מחבלים באיצטלה רוחנית, אין להם זכות לרגע אחד של נחת".

מהמשטרה נמסר: "במסגרת המאבק של משטרת ישראל בעבירות ההסתה המתבצעות ברשת ובהתאם לאישור פרקליטות המדינה. בלשי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) בלהב 433, ביצעו במהלך הלילה מעצר של תושב לוד, החשוד כי פרסם בתאריך 15.6.21 פוסט בפייסבוק עם הפנייה לסרטון, הקורא לכאורה לפגיעה בשוטרים. בפוסט שעלה בפרופיל נכתב: "הדרך הטובה ביותר להתמודד עם חוסר צדק…", בגין החשד להסתה לאלימות, טרור ואיומים, החשוד נחקר ברגעים אלה במשרדי היחידה ובכוונת המשטרה להביאו במהלך היום לבימ"ש לדיון הארכת מעצר."

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: