‏נתניהו בישיבת סיעות הימין: ״יש לנו אופוזיציה חזקה מאוד – מלוכדים ואיתנים להפיל את ממשלת ההונאה״

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר שניהל את ישיבת סיעות האופוזיציה, בפתח הישיבה: "מי שנמצא איתנו כאן היום אלו כל סיעות גוש הימין האמיתי, השותפים שלא זיגזגו, שלא מכרו את האידיאולוגיה והערכים שלהם בתמורה לכיסאולוגיה".

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו בישיבת ראשי המחנה הלאומי:


יש לנו אופוזיציה חזקה מאוד – 53 ח״כים, מלוכדים ואיתנים כדי להפיל את ממשלת השמאל המסוכנת הזאת, ממשלת ההונאה. היא תיפול מהר ואגיד לכם למה: הדבר היחיד שמחבר ביניהם זה שנאה, הדרה ושררה. על זה אי אפשר להחזיק ממשלה. יש בהם כל כך הרבה ניגודים ועם שנאה כזו אי אפשר להחזיק ממשלה לאורך זמן. מי שהעביר 6 מנדטים במעשה הונאה מימין לשמאל יכול אולי להוליך שולל ולהקים ממשלה זמנית אבל לא יותר מזה. אנחנו נעמוד מולם באופוזיציה חזקה ומאוחדת ונפיל את הממשלה הזאת בהזדמנות הראשונה. אני אומר את זה מתוך הניסיון האישי שלי. הובלתי אופוזיציות ב-1995 ושוב ב-2005. עבדנו קשה, יחד, והבאנו בשני המקרים ניצחונות גדולים. זה יקרה גם הפעם רק הרבה יותר מהר.

אני מבקש משמעת אופוזיציונית. יש להם מרווח של סיכה ולכן אני מבקש משמעת ברזל בכל מה שכרוך בנוכחות ואני מתכוון לשמש דוגמה אישית. אני רוצה גם לכידות, והלכידות מתבטאת בישיבה הזאת, בישיבת ראשי הסיעות שקבענו שניפגש כל שבוע ביום שני ומעת לעת במהלך השבוע. אנחנו יודעים ואני מרגיש בקצות האצבעות איפה נקודות התורפה שלהם. חלק מכם כבר דיברו איתי על זה, אפשר להפיל אותם וזה אפשרי אם נפעל יחד מלוכדים במשמעת ברזל.

יש לי עוד בקשה: אם אנחנו עובדים כלפי חוץ, כלפי היעד הזה, נשיג אותו. אם נתכתש פנימה – לא נשיג אותו. לכן אני מבקש לירות מהנגמ״ש החוצה ולפגוע ויש לנו אפשרויות לעשות זאת. אם נרכז את כל המאמץ שלנו אנחנו נפיל אותם ויש לנו סיבה טובה להפיל אותם כי זו טובת המדינה.

הממשלה הזו היא ממשלת הונאה, ממשלת ניגודים ושעטנז, שלא מסוגלת לעשות כלום למען הביטחון שלנו, למען כלכלה בריאה. אנחנו נקבע כללים בינינו ואנחנו נעמוד בהם שיחייבו את כולנו ונלך בדרך הזאת – ונושיע את מדינת ישראל ואת עם ישראל, בעזרת השם. תודה רבה לכם.

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי: "רצו לקחת לנו את השלטון ושנשתוק ונגיד תודה רבה. יש להם בעיה שצעקנו? לדעתי לא היה מספיק, היה צריך יותר, ‏אמרו שנעשה קפיטול, שלא נעביר שלטון. הזיות שנאמרו באולפנים", דרעי פנה לליכוד: "אין יותר ביקורת פנימית בבית, נגמר מספיק. צריך להסתכל עם הפנים קדימה".


‏ח״כ יעקב ליצמן: ״האחדות שלנו זה האיום היחיד על הקואליציה המסוכנת שקמה אתמול. הוכח שאין להם 61. יש לקרוע קריעה על ההסכמים הנוראיים שמחללים שם שמים בישראל״.

בסיום הישיבה אמר ‏ראש האופוזיציה נתניהו:

"לא ראיתי ישיבת אופוזיציה כזאת וזה דבר חזק מאוד, ואני בוגר עשרות שנים פה. אנחנו מגובשים וחזקים. כולנו מאמינים לא רק במורשת ישראל אלא גם במורשת הלאומית שלנו והעובדה שהקדוש ברוך הוא וההיסטוריה לא יתנו לנו אפשרות נוספת. אנחנו חייבים לדאוג לעתידו וקיומו של עם ישראל. הדרך שלנו הביאה הישגים כבירים ואנחנו נמשיך בה. שלא תיפול רוחכם, תזקפו קומתכם. אנחנו ננצח ביחד. אני מאמין בזה באובססיביות, אני רואה פה אמונה ושליחות ואני מאמין בכם. נחליף את הממשלה הרבה יותר מהר ממה שהם חושבים.

אני מבקש משמעת ברזל אופוזיציונית. אני מתכוון לשמש דוגמה אישית. ניפגש כל יום שני לפני ישיבות הסיעה. אני אפגש עם כל אחת ואחד מחברות וחברי סיעת הליכוד. נמנה מרכז לאופוזיציה ונחלק את הועדות בינינו מתוך הידברות והסכמה.

תודה לכל אחת ואחד מכם על מה שעשינו עד עכשיו ומה שנעשה מעכשיו."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: