פולארד לראשי הישובים בשומרון: "מה שהחזיק אותי בכלא – התפילות והאהבה של עם ישראל"

שבת אחדות בהשתתפות הנהגות הישובים בשומרון וראש המועצה יוסי דגן, התקיימה בירושלים. בשבת לקח חלק אסיר ציון לשעבר יהונתן פולארד יחד עם אשתו אסתר, שהגיעו לחזק את המתיישבים. פולארד נתן שיחה להנהגות השומרון וכן השתתף בישיבה האסטרטגית עם היורים של הישובים וראש המועצה ונתן את עצותיו בנוגע להמשך פיתוח השומרון.

במהלך השבת שיתף פולארד את הנהגות השומרון בתחושותיו בשנותיו הארוכות בכלא, וסיפר על הדברים שחיזקו אותו ונתנו לו כח להמשיך "האמונה בקב"ה, והמחשבה על אשתי, וכן האהבה הענקית שקיבלתי מעם ישראל, יחד עם התפילות שלהם שבקעו רקיעים הם אלו שנתנו לי כח להמשיך ולהחזיק מעמד", סיפר פולארד.


במוצאי שבת העניק ראש המועצה יוסי דגן לפולארד בית מזוזה של האמן אסף קידרון שנוצרה מאבני השומרון, והודה לו על השתתפותו בשבת ותמיכתו בתושבי השומרון. דגן סיפר על הביקור של פולארד בקבר יוסף ועל ספר התורה שהביא עמו מבית האסורים, וכן על הסכמי וואי, בהם עלה הרעיון למסור שטחים רבים בשומרון, ולשחרר את פולארד בכדי להכשיר את ההסכם בדעת הקהל כחלק מההסכם מול ארהב, בסופו של דבר ארהב נסוגה מהרעיון, אולם דגן סיפר לנוכחים כי גם כשהרעיון עלה, אמר פולארד כי: "אם רוצים לשחרר אותי בתמורה לאדמות מארץ ישראל, אני מעדיף לוותר על השחרור".

ראש מועצת שומרון – יוסי דגן הודה לראשי הישובים על פועלם למען חיזוק השומרון ולאגף ישובים ומתנס שמלווה את ההנהגות ויזם את השבת: "אני רוצה להודות לראשי הישובים על פעילותם המסורה יום יום בהתנדבות בישובים . פיתוח וחיזוק יישובי השומרון, הם המנוף לצמיחת ההתיישבות כולה" עוד הוסיף דגן ואמר ליו"רים: "מה שעובד בשגרה עובד בחירום, יושבות ויושבי ראש וועדי הישובים המסורות והמסורים אתכם אנחנו בונים את השומרון לאורך כל השנה, וגם בתקופה הקריטית והבטחונית הלא פשוטה שעברנו, ניצחנו יחד והצלחנו יחד לאפשר שגרה בישובים".

דגן הודה לפולארד על דבריו ואמר: "יונתן הוא אדם ענק, שלמדנו להכיר אותו טוב יותר מאז שעלה לישראל. עוד ילמדו בבתי הספר על עמידתו האיתנה למען עם ישראל וארץ ישראל".

כזכור, מאז עלייתו לארץ, שומר פולארד על קשר חם עם מתיישבי השומרון. רק לאחרונה הכניס פולארד לקבר יוסף שבשכם ספר תורה, אותו כתב באמצעות שליח במשך 12 שנה, עוד כשהיה בכלא "אני מרגיש חיבור אישי מאוד למקום הזה וליוסף הצדיק שקבור בו ולכל מה שעבר עליו. אני מביא את ספר התורה הזה לקבר יוסף, ספר תורה שנכתב מהכלא במיוחד עבור קבר יוסף. כשהייתי בכלא, הסוהרים נהנו להשפיל אותי כשהיו שואלים אותי אם אני חושב שאי פעם אגיע הביתה. תמיד עניתי באותה דרך. הייתי שואל, 'האם אתה מאמין באלוקים?' ורובם היו אומרים כן. ואז הייתי מוסיף ושואל: 'האם אתה חושב שאלוקים יכול לחולל ניסים?' והם היו אומרים ברור. והנה אנחנו כאן", אמר אז פולארד באירוע הכנסת ספר התורה.

(קרדיט: רועי חדי)אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: