תגובות

ח"כ בן גביר בשער שכם: "באתי לומר למפכ"ל כושל, שההחלטה שלו היא בזיון למדינת ישראל"

עימותים קלים נרשמו בשער שכם, שעה שיו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הגיע למקום ועשרות פורעים קראו קריאות נאצה לעברו.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ בן גביר מסר הצהרה במקום: "באתי לכאן כדי לומר למפכ"ל כושל, שההחלטה שלו היא בזיון למדינת ישראל, הייתי מצפה כמובן שראש שהממשלה יתערב. הגישה הזאת שחבר כנסת לא יכול לצעוד בתוך העיר העתיקה 100 מטר מהרכבת הקלה עם דגל, היא גישה של התקפלות, היא גישה של ניצחון החמאס. לגבי החלטת בג"ץ אין לי ספק, שאם הייתי עופר כסיף, תוך שעה השופטים היו מקיימים דיון. בכל מקרה אני לא באתי להתעמת עם שוטרים, אני באתי להגיד כן, ירושלים שלנו, לא אפר את החלטות המשטרה, למרות שלדעתי ההחלטות האלה, לא חוקיות".


בתוך כך, נרשמו עימותים קלים. כמה פורעים התקבצו שעה שח"כ בן גביר הגיע לשער שכם, וקראו קריאות נאצה לעברו. ח"כ בן גביר: "את הפורעים המעטים אפשר היה לפזר תוך שתי דקות, אבל מפכ"ל המשטרה נתן להם דלק".

צילום: איתמר כרמון – חדשות על העולם.

מדוברות המשטרה נמסר כי "כוחות משטרה ולוחמי משמר הגבול פועלים בשעה זו להשבת הסדר סמוך לשער שכם במזרח ירושלים, בשל מחאה המתקיימת במקום בהשתתפות מאות מפגינים שחלקם החל בקריאות לאומניות והפרת הסדר. לאחר שמפקד כח המשטרה הורה למפגינים להתפזר, החלו עשרות מהמפגינים בקריאות לאומניות לרבות הנפת דגלים. בעקבות כך החלו כוחות המשטרה בפעולות לפיזורם של המתפרעים תוך שימוש באמצעים ועד כה נעצרו חמישה חשודים והם מועברים לחקירה במשטרה."אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: