אחרי 20 שנה ואינספור עיכובים: מערת המכפלה תונגש לבעלי מוגבלויות

שר הביטחון בני גנץ אישר היום (ה'), לצאת לביצוע של פרויקט הנגשת מערכת המכפלה. זאת לאחר עבודת מטה, עליה הורה עם כניסתו לתפקיד, והשלמת כלל התהליכים התשתיתיים, המשפטיים והביטחוניים. גנץ הנחה את מתאם פעולות הממשלה בשטחים, להוציא היתר בנייה לפרויקט, וכן את משרד הביטחון להתחיל בהתקשרות עם קבלן מבצע.

שר הביטחון גנץ אמר: "מערת המכפלה היא אתר קדוש והיסטורי, ובמאה ה-21, לא יתכן שאתר כה חשוב ליהודים ולמוסלמים, אינו מונגש לכלל האוכלוסיות ללא הבדלי דת, גזע ומין. הפרויקט שעוכב על ידי גורמים שונים במשך שנים ארוכות, ושאותו הוריתי לקדם עם כניסתי למשרד הביטחון, יאפשר לכלל האזרחים- ישראלים ופלסטינים כאחד, נגישות בסיסית שהיא כמעט דבר מובן מאליו. אני מברך על האפשרות להוציא את הפרויקט לדרך לאחר ביצוע כלל התהליכים הנדרשים. מימוש הפרויקט הכרחי, ועיכובו וגרירתו במשך שנים היא כשל שטוב שבא על סיומו".

ראש מועצת קרית ארבע חברון אליהו ליבמן אמר: "ובא לציון גואל, אחרי 20 שנים של עבודה מאומצת יוכלו בקרוב גם אנשים עם מוגבלויות להגיע למערת המכפלה ולהתפלל ליד האבות והאימהות של האומה שלנו כאן בקרית ארבע חברון. הנגשת מערת המכפלה היא אמירה חשובה וברורה מאוד מי הריבון פה, אנחנו כאן מאז ולתמיד. מברך את שר הבטחון בני גנץ ואת כל הנוגעים בדבר. יום משמח מאוד".

שי גליק מנכ"ל בצלמו שהוביל את המאבק מסר:
"סוף טוב הכל טוב. אנחנו מודים ומברכים את השר בני גנץ על המנהיגות שגילה ושם קץ לעוול חמור ביותר. ביום זה הוכרע סופית שלכל אדם יש את הזכות לנגישות ולחופש פולחן מלא בכל מקום בארץ ישראל. אנחנו קוראים כעת לשר לוודא שהבניה תתחיל מיידית ולא תעצור משום סיבה או הפחדה של ארגון טרור כזה או אחר."

תמונות של הדמיית המעלון.

מועצת יש"ע מברכת את השר רפי פרץ על השלמת תהליך הקליטה לפקחים החדשים לשמירה על אתרי המורשת ביהודה ושומרון:

"אנו מברכים את השר רפי פרץ על פעולתו החשובה לשמירה על אתרי מורשת ואתרים ארכיאולוגיים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. אנו מודים לשר ומקווים שזו התחלה של פעילות אקטיבית ונחושה בשוד העתיקות באתרי המורשת ברחבי חבל התנ״ך. זוהי משימה חשובה למדינת ישראל ולכל העולם – למנוע הרס ופגיעה באתרי המורשת, ולפעול לשמירת ההיסטוריה של עם ישראל למען עתידו".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: