לכבוד יום הבליינד די: לשכת עורכי הדין מתגייסת למען אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה

לשכת עורכי הדין בישראל בשיתוף מחוז מרכז "עוצמים את העיניים" כאות הזדהות עם יום הבליינד די במסגרת יום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה-הבליינד די, לשכת עורכי הדין בשיתוף מחוז מרכז התגייסו למען העלאת המודעות. עורכות ועורכי דין רבים כיסוי עיניהם בין הדיונים כאות הזדהות עם יום הבליינד די, שמקודם מטעם המרכז לעיוור, ובכדי להעלות את המודעות לצורך בהנגשת המרחב הציבורי עבור אנשים עם עיוורון ולקויות ראייה.

אתמול (א') נערך בפעם ה-11 יום הבליינד דיי, להגברת המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה וצרכיהם. במסגרת זו, לשכת עורכי הדין בשיתוף מחוז מרכז שילבו ידיים עם המרכז לעיוור, ועטו כיסוי בין הדיונים המשפטיים כאות הזדהות ליום המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה. המיזם בוצע בכלל לשכות הקשר של מחוז מרכז בלשכת עורכי הדין הממוקמות בבתי המשפט בלוד, ראשון לציון ופתח תקווה.

הבליינד דיי הוא יום ההזדהות עם עיוורים ולקויי ראייה בישראל. יום זה מצוין בישראל בכל שנה באופן רשמי בתאריך ה-6.6 מתוך כוונה שב-6.6 כלל אזרחי המדינה, יכולים לחשוב בצבע גם אם הם לא רואים 6/6. במהלך היום, המובל על ידי המרכז לעיוור בישראל, נערכות פעילויות מגוונות העוסקות בתחומי העיוורון. הפעילויות נערכות תוך שימת דגש על הפעלה חושית שאינה מתבססת על הראייה, וזאת על מנת להבליט ולהראות את מסוגלותם ויכולותיהם של קהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה להשתלב בצורה טובה ומלאה בחיי היום יום בישראל.

מנכ"ל המרכז לעיוור, נתי ביאליסטוק-כהן: "שיתוף הפעולה עם לשכת עורכי הדין ומחוז מרכז בפרט, הינו צעד הצהרתי חשוב שמבהיר כי האזרח לקוי הראייה הוא אזרח שווה זכויות, כזה שהרשות השופטת מתייחסת אליו ולמצוקות שלו ופועלת בכדי להעניק לו את כל הזכויות המגיעות לו בחוק. מהלך כמו זה, נותן רוח גבית למאבק שלנו לקידום זכויות והטבות המגיעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל ".

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי: "לשכת עורכי הדין גאה לקחת חלק ביום הבליינד די שנועד להגביר את המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה. כחברה אנו צריכים לפעול ככל האפשר בשביל להנגיש את המרחב הציבורי לאנשים בעלי מוגבלות בכלל ולאנשים עם עיוורון בפרט. לשכת עורכי הדין, תמשיך לקדם נושא זה בשיח הציבורי, בבית המשפט ומחוצה לו".

יו"ר מחוז מרכז, עו"ד רומי קנבל: "אני גאה ונרגשת לקחת חלק ביום הבליינד די שכל מטרתו להגביר את המודעות לאנשים עם עיוורון ולגלות רגישות יתרה לסביבה שלנו. כחלק מחזון מחוז מרכז, אני מאמינה כי אנחנו, עורכי דין, כמי שמחויבים לשליחות אמיתית, לעשיית צדק, מחויבים גם לעשות למען האחר, לדאוג לחברה בה אנחנו חיים, להפוך אותה לטובה יותר, איכותית יותר ושוויונית יותר."

עו"ד אבי חימי ראש לשכת עורכי הדין ועו"ד רומי קנבל יו"ר מחוז מרכז בלשכת עורכי הדין, צילום: לשכן עורכי הדין.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: