‏הרמטכ"ל על הקצין שמת בכלא: "הוא חייל של כולנו. גם אם הוא עשה עבירה חמורה ביותר" | שידור חי

שידור חי מנאום הרמטכ"ל בכנס השנתי לזכרו של רא"ל (בדימוס) אמנון ליפקין שחק ז"ל, בנושא צה"ל והחברה הישראלית.

‏הרמטכ"ל כוכבי על הקצין מהמודיעין שמת בנסיבות טראגיות: "אני רוצה לומר בצורה הכי ברורה הוא חייל שלי. הוא חייל של כולנו, גם אם עשה עבירות חמורות ביותר, במודע ובכוונה; אבל הוא עדיין החייל של כולנו. הוא היה בקשר עם משפחתו ועם הסובבים אותו בבית הסוהר, וכל מה שעשינו נבע מרצון לשמור על פרטיותו ופרטיות משפחתו, וגם על הסוד שהוא כמעט חשף ומנענו חשיפתו ברגע האחרון".

הרמטכ"ל כוכבי הוסיף: "מבצע 'שומר החומות' במהותו לא נועד להכריע את רצועת עזה, אלא להפעיל עוצמה צבאית, ולייצר הרתעה שאני משאיר לזמן לשפוט. במבצע תקפנו פי שלושה כל יום במטרות איכותיות, מדויקות ובתקיפה מדויקת – מאשר במבצעים קודמים. זה ביטוי ליכולות שצה״ל מפתח וימשיך לפתח.

הוא היה בשמו המלא מרגע שנעצר, היה בקשר עם משפחתו והסובבים אותו בבית הסוהר. כל מה שעשינו נועד לשמור פרטיותו ועל צנעתו ומשפחתו כדי שיקבל יחס הוגן ובמטרה לשמור על סוד גדול שהוא כמעט פגע בו ועצרנו את זה בדקה ה-90."

‏הרמטכ"ל כוכבי על פרשת הקצין: "הקצין מאמ"ן הוא חייל שלי, הוא חייל של כולנו, גם עם הוא עשה עבירה חמורה ביותר. הוא עשה עבירות חמורות ביותר ועשה אותן במודע ובכוונה מסיבות שאני לא יודע לתאר וצר לי מאוד על כך. זה לא דומה לאסיר איקס או לדברים שמנסים לתאר".

‏משפחת הקצין נמסר בתגובה ע"י עורך דינם בני קוזניץ: "אנחנו מכבדים את הרמטכ"ל, אבל צה"ל נכשל בליבת תפקידו – לשמור מכל משמר על חיי אדם במתקן צבאי שמור ומפוקח. המשפחה דורשת בדיקה יסודית, מקיפה ושקופה על מנת להבין את פשר המחדל".

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: