תגובות

‏ש"ס ויהדות התורה נגד בנט: "רשע. תהיה מלחמה על חילול השם – שיוריד את הכיפה"

הסיעות החרדיות התכנסו לישיבה משותפת על רקע השבעת ממשלת בנט-לפיד המתקרבת.

דבריו של יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי בפתח ישיבת החירום של סיעות ש"ס ויהדות התורה במשכן הכנסת:


דבריו המלאים של השר דרעי.

לפני 73 שנים ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון הכריז על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל.

מאז הצלחנו להגיע יחד לחיים משותפים של חילונים, חרדים דתיים ומסורתיים יחד עם שמירה על זהותה ואופיה היהודית של המדינה.

במשך השנים היו תמיד מאבקים ודיונים כאשר מפלגות השמאל הקיצוני ניסו לפעול כדי להפריד את הדת מהמדינה אך ממשלות ישראל לדורותיהן תמיד שמרו על הסטטוס קוו ועל הבסיס היהודי של המדינה גם כאשר המפלגות הדתיות והחרדיות היו בקואליציה וגם כשהיו באופוזיציה.

לאחר חשיפת ההסכמים הקואליציוניים אתמול מתברר שנפל דבר. מדינת ישראל משנה את פניה ואת אופיה וזהותה.


לא מדובר על הפרדת מהמדינה אלא על עקירת הדת מהמדינה.

בחסות חובשי כיפה שתאוות השררה מעוורת את עיניהם הם הולכים להגשים את חלומם של מרצ, מירב מיכאלי והעבודה , הרפורמים, לפיד ואיווט ליברמן גם יחד.

הממשלה בראשות בנט הולכת להרוס ולהחריב את כל מה שבמשך 73 שמרנו יחד גם בזמנים הקשים ביותר על אופי וזהות יהודית למדינה המאפשרים לנו חיים יחד.

הממשלה בראשות בנט תחריב את השבת הקדושה, את הגיור, את הרבנות הראשית והכשרות והכי חמור יקרע לחתיכות את עם ישראל שיאלץ לחזור לחיות כמו בגלות לפי קהילות וספרי יוחסין.

תמיד לעגו לנו המפלגות החרדיות שבזכות תקציבים לעולם התורה אנחנו ניכנס לממשלה כזאת או אחרת,
כעת מתברר שבשל תאוות אמביציות אישיות הממשתה בראשות בנט זורקת לפח את כל הערכים המקודשים לעם ישראל במשך אלפי שנים.

במשך הרבה מאד שנים ובמיוחד בשנים האחרונות נבנתה שותפות אמת בין הציבור החרדי לציבור הדתי לאומי והתורני סביב ערכים משותפים של אהבת ארץ ישראל, חיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון והשמירה על זהותה היהודית של מדינת ישראל על שמירת עולם התורה יבנה וחכמיה

אני קורא למנהיגי הציבור הדתי לאומי, לרבנים וראשי הישיבות לאנשים ההגונים שהצביעו לימינה בבחירות האחרונות תשמיעו קול, בואו נפעל וניאבק יחד בהקמת הממשלה הרעה הזו וכך נשמור על הערכים המקודשים לכל עם ישראל.

אני שומע כל הזמן תדרוכים בימים האחרונים, אני ידעתי על ההסכמים הרעים הללו לפני כמה ימים ושיתפתי בהם את חברי מהיהדות התורה, הם מתדרכים ואומרים "אל תדאגו אנחנו נשמור עליכם"..

רבותי על מי אתם תשמרו ב-2013 כבר פגעתם בסטטוס קוו ובעולם התורה אז שהייתם יחד עם הליכוד פגעתם בנו אז, כיום שאתם עם מפלגות מרץ והעבודה נסמוך עליכם? על מי נסמוך על מי שכבר פגע בעולם התורה? על מי שבנה את המרפסת בנט המפורסמת בכותל? על מי נסמוך על מי שפגע בזהות היהודית?

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני:

"נבלה נעשתה בישראל, לא שבת לא גיור, לא חינוך, לא תורה, לא טהרת הייחוס, רק התרסה שאין לנו חלק ונחלה באלוקי ישראל.
אני הרבה שנים בכנסת עוד לא הייתה ממשלה שהעיזה לעשות עשירית מהדברים שמופיעים בהסכמים הקואליציונים הללו, נרעיש שמיים וארץ על ההתנהלות של האיש שלכאורה חובש כיפה שמלכתחילה זה מה שרצה.
תהיה מלחמה על קוצו של יוד.
אני פונה למצביעי ימינה והציונות הדתית תקיעו, תחרימו ותנדו את האנשים האלה מתוככם, שלא יהיה לכם שותפות עם החבורה הזאת, שלא תעמדו בתור אצלהם להתחנן להיות רב עיר או רב שכונה, אל תעבדו עלינו, אל תפנו אלינו, שיעופו לנו מהעיניים הם קורח ועדתו."

השר יעקב ליצמן:

• מה שאנו רואים לנגד עינינו זו ממשלת שמאל קיצונית שאיבדה דרך, איבדה ערכים ואיבדה מצפון

• כל הצביון היהודי בסכנה במדינה. מסורת ישראל, ערכי הדת ועיקרי היהדות מושלכים לפח רח"ל. גיור, בני ישיבות, עולם התורה, שבת קודש, הכותל, הכרה ברפורמים, הכל כאן נפרץ ועובר לידיהם של שונאי הדת ליברמן בנט ולפיד.

• חז"ל אומרים כיון שעבר אדם עבירה ושנה בה נעשית לו כהיתר – פעם ראשונה כשבנט עשה ברית אחרים עם לפיד, הוא אמר טעיתי וזה לא יקרה שוב. האמנו לו. היום אנו כבר רואים איזה ערך יש להבטחות ולאמירות שלו. לא רק שלא מאמינים לו יותר, אלא אנו מבינים שגם בפעם קודמת זה היה מתוכנן ולא טעות.

• הבטחנו לבוחרים שלנו ואנו נאמנים להבטחות. לא כמו בנט, לפיד ואחרים. יש לנו עקרונות ולא נוותר עליהם. אנו הולכים לאופוזיציה בגאווה גדולה ובראש מורם. נפיל את הממשלה הרעה הזו, כפי שהפלנו את הממשלה הקודמת שהקים בנט ולפיד.


• חברים אל תאמינו לימינה שכותבים שיישאר הסטטוס קוו בדת ומדינה. אף אחד לא מאמין להבטחות שלכם. גם הבטחתם שלא לשבת עם לפיד, ולא לעבור לשמאל ובגדתם.

• נוכח ההסכמים הקואליציוניים הכוללים פגיעה בכל הקדוש והיקר לנו, אני כאן אומר לנפתלי בנט: אתה לא צריך להסתיר את הכיפה, אתה יכול להסיר אותה, כמו שותפך וידידך יאיר לפיד.

החלטות ישיבת סיעה משותפת ש"ס ויהדות התורה:

הסיעות קראו בתדהמה את ההסכמים הקואלציוניים שפורסמו, לפיהם, הממשלה המתגבשת תפרום כל סממן יהודי.

זכותנו על ארץ ישראל היא מכח התורה. ההתפרקות מן השבת, מעמד בני הישיבות, טהרת היחוס, גיור, כשרות, עולם התורה, החינוך הטהור, מהווה סכנה רוחנית וגשמית ליושבי ארץ הקודש.

הסיעות תפעלנה במשותף בכל הדרכים העומדות לרשותן, בפרסום בארץ ובעולם, להתריע מפני הסכנה.

הסיעות תאבקנה במאבק משותף בכל דרך פרלמנטרית וחוץ פרלמנטרית, לבל יצליחו במזימתם לממש את יעדי ממשלת השמאל החילונית!

תפילה לבורא עולם לבל יצאו מחשבותיהם ורצונם לפועל.

הסיעות קוראות לכל מי שיש בידיו השפעה למנוע חילול השם זה, או שיש לו השפעה על חברי הכנסת המתכוננים להיות שותפים לממשלת זדון זו, לבוא לעזרת השם בגיבורים.


תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: