תגובות

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן העביר את לשכתו לישוב אביתר

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן העביר הבוקר את לשכתו לישוב אביתר, את פגישת העבודההראשונה שקיים במקום, קיים עם ח"כ משה ארבל שהגיע לחזק את הישוב ואף השתתף יחד עם ראש מועצת שומרון בתקיעת המזוזה.

העברת הלשכה נעשתה לאחר שהוטל על הישוב צו תיחום חריג, שמשמעותו היא שבתוך 8 ימים ממועד פרסום ההכרזה לא יכנס איש לתחום היישוב ולא ישהה בו ואף מי ששוהה בו יחויב בעזיבה עם חפציו, לא ינתן להכניס רכוש או להיכנס פיזית למקום לאחר מכן.


הישוב אביתר הוקם מיד לאחר רצח אביתר בורובסקי בפיגוע דקירה בצומת תפוח, לפני 8 שנים, ובנייתו חודשה לפני חודש לאחר רצח יהודה גוואטה בפיגוע הירי בצומת תפוח. במקום כבישים, פעוטון, בית מדרש, תשתיות מים חשמל ואיטרנט ומתגוררות בו לא פחות מ 47 (!) משפחות.

ראש המועצה האזורית שומרון הסביר את החלטתו: "הישוב אביתר הוקם מיד לאחר הפיגוע הנפשע שבו נרצח יהודה גואטה הי"ד בצומת תפוח, אנחנו יהודים ציוניים, עם ישראל מחפש להוסיף טוב ואור בעולם. זה דבר כל כך מרגש שתוך חודש יש כאן 47 משפחות עם מעון, מוסדות ציבור, ישיבה שקמה כאן, יהודים שבאו לבנות את א"י זוהי תשובה ציונית נכונה לרצח שהיה כאן. אני מתבייש שאני רואה איך בכל הדיונים המנהל האזרחי אומר שאין כוח אדם, המנהל האזרחי לא יכול ולהציל מיליוני דונם משטחי C מהשתלטות פלסטינית, וכאן יש אובססיה שכנראה מגיעה מהדרג הפוליטי להרוס את המקום הנפלא הזה, להעיף את האנשים היקרים האלה מכאן. ואני העברתי לכאן את הלשכה שלי לחזק את האנשים האלה, ובכדי להעביר את הקריאה הגדולה לשרי הממשלה הסירו את ידיכם מאביתר, המקום הזה צריך לקום בלי קשר לפיגוע, ובוודאי ובוודאי שאחרי פיגוע לא יתכן שמדינת ישראל תהיה עסוקה לא באיום האיראני, לא באיום מעזה, לא באיום של רוצחי היהודים בלוד, הם עסוקים בלעקור ממקומו ישוב שמוקם בשטח שאפשר להסדיר אותו, לזכר שני אנשים שנרצחו, אביתר בורובסקי ויהודה גואטה הי"ד. אני קורא לממשלה להתעשת. אני קורא לממשלת ישראל ללמוד מהתושבים כאן ערכים, ללמוד מהם ציונות, זוהי הציונות האמיתית של 2021 ואותם צריך לחזק ובוודאי לא לעקור. מי שיעקור את הישוב הזה יעביר מסר של חיזוק לאויבי ישראל".

הישוב אביתר הוקם עי תנועת נחלה ותנועת אמונים כתשובה לשני פיגועים רצחניים וקשים בצומת תפוח, אחד הצמתים המרכזיים בארץ, 47 משפחות קבעו את ביתם במקום, הוקם בית מדרש לזכרו של יהודה. זו התשובה הציונית ההולמת לרצח. אנחנו כאן כדי לחזק את המשפחות, זו התשובה האזרחית הנכונה לרצח".

קרדיט: רועי חדי.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: