30 לרצח יהודה גוואטה: הוריו הגיעו למקום הרצח וחנכו בית המדרש בישוב אביתר שהוקם על שמו

בדיוק 30 יום עברו מרצח הצעיר יהודה גוואטה, תלמיד ישיבת איתמר שנרצח עי מחבלים בפיגוע ירי בצומת תפוח.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיע עם הוריו של גוואטה בני משפחתו וראש ישיבת איתמר יהשע ואן דייק, למקום הרצח בצומת תפוח, שם נתן מח"ט שומרון רועי צוויג הסבר למשפחה כיצד התרחש הפיגוע ועל פעילות הצבא ללכידת המחבלים. משם לקח אותם ראש מועצת שומרון לישוב אביתר המונה 47 משפחות, שם חנכו יחד עם ראש ישיבת איתמר, בני משפחה, חברים, תושבי הישוב דניאלה וויס ראש תנועת "נחלה" וכן צופיה בורובסקי טנא אלמנתו של אביתר בורובסקי הי"ד, את בית המדרש "עץ יהודה" שהוקם במקום לזכרו של גוואטה ותקעו בכניסה לבית המדרש מזוזה.

אביו של יהודה התרגש וקרא להכיר בישוב אביתר: "היינו היום במקום בו נרצח יהודה שלנו. היה מאוד קשה אחרי שיהודה נפטר, למעשה נרצח, נשאר חלל. נשאר חלל שקורא לעם ישראל להקים ישוב חדש, הסביר לנו יוסי דגן כמה חשוב המקום הישוב אביתר, כמו שקבענו מזוזה בבית המדרש, הזזנו את המוות, מזוזה משמעותה זז המוות. אנחנו חזרנו לארצנו אחרי 2000 שנה, חזרנו לארצו של יוסף הצדיק, אנחנו פה כדי להגיד שעם כל מה שאויבינו עושים, אנחנו אוהבי חיים, שוחרי חיים, ואת המוות מזיזים מפה. כי אנחנו הבנים של הקב"ה. אני קורא לשר הבטחון בני גנץ, תשמור על הישוב הזה. אל תאפשר לפנות אותו, בעיקר עכשיו אחרי שבני נרצח כאן. חזרנו לארץ שלנו. אני קורא לך לא להוריד שום ישוב בוודאי לא ישוב שהתחזק לאחר שיהודה שלנו נרצח".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קרא לממשלה להכיר בישוב אביתר והוסיף: "אין תשובה ראויה מזו לרצח". דגן הוסיף "אחרי הדברים של אלישע, אביו של יהודה הי"ד, צריך להיות אדם הגון, ישובים צריך להקים בארץ ישראל תמיד בלי שום קשר לפיגוע, אבל כשהיה פה פיגוע ואותו מחבל נאלח מהרשות הפלסטינית, בא ליטול חיים כאן בשומרון על אחת כמה וכמה. כאן יש 47 משפחות שרוצות חיים, צה"ל צריך להילחם בטרור, אולם אנחנו כאזרחים צריכים להוסיף חיים, זה התפקיד שלנו, ובטח אחרי הרצח הנורא שהיה פה. אני מצטרף לקריאה של משפ' גואטה ושל צופיה בורובסקי טנא, שנמצאת איתנו פה, ושל כל עם ישראל, וקורא לכל שרי הממשלה- הניחו למקום הזה, הניחו את תוכניות הגירוש, הניחו את תוכניות העקירה, הישוב הזה צריך להיות הישוב ה-37 במועצה האזורית שומרון, כישוב מן המניין במדינת ישראל, זאת התשובה הערכית שהממשלה צריכה לעשות".

הישוב אביתר הוקם לזכרו של אביתר בורובסקי הי"ד, שנרצח לפני 8 שנים בצומת תפוח בפיגוע דקירה. הישוב התחדש לפני כחודש בסיוע תנועת נחלה לאחר רצח יהודה גוואטה הי"ד בפיגוע ירי בצומת תפוח. בדיוק 8 שנים לאחר רצח בורובסקי.


בתמונה מימין לשמאל: הרב יהשוע ון דייק – ראש ישיבת איתמר, צביאל גואטה – אחיו של יהודה הי"ד , יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, אל"מ רועי צוויג – מח"ט שומרון, אלישע גואטה – אביו של יהודה הי"ד, מילכה גואטה – אימו של יהודה הי"ד, יאיר, יצחק, שירה, טליה, אחים של יהודה הי"ד , סא"ל נתנאל שמכה, מגד סיירת גבעתי. קרדיט: רועי חדי.

אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: